Aydın’a iki büyük RES projesi

Proje taşımacılığı ve yük mühendisliği alanında Türkiye’nin lider kuruluşu Hareket, Aydın’da iki önemli RES projesindeki operasyonlarını başarıyla tamamladı. Aydın Söke Rüzgar Enerjisi Santrali taşıma işlemlerini geçekleştiren Hareket, Aydın Karpuzlu’da kurulan 48 MW gücündeki Bağarası Rüzgar Enerjisi Santrali operasyonlarını da 2015 Eylül ayında sonuçlandırdı.

 

 

Hareket, Söke Rüzgar Enerji Santrali projesi kapsamında 15 adet 3,3 MW’lık Vestas V112 tipi türbin kulelerini Bergama Ateş Çelik fabrikasından, 55 metre uzunluğundaki kanatları ve diğer tüm ekipmanları da İzmir Alsancak Limanı’ndan teslim alarak proje sahasına taşıdı. Kuleler 8 aks Faymonville uzatmalı dorse, kanatlar 5 aks Faymonville uzatmalı-kumandalı dorse ile nacelleler de 8 aks Tırsan dorse ile taşındı.

 

Bağarası Rüzgar Enerji Santrali projesinde ise Hareket, 48 MW gücündeki santralin 20 adet 2,4 MW’lık N117/2400 tipi türbin kulelerini Gemlik’te bulunan Çimtaş fabrikasından, 57 metre uzunluğundaki kanatları İzmir Çiğli’de bulunan TPİ fabrikasından, diğer tüm ekipmanları da Bandırma Limanı’ndan teslim alıp proje sahasına taşıyarak Aydın bölgesine iki RES kazandırılmasında önemli bir rol oynadı.

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]