İngiltere’de fuarlardaki belirsizlik 30 bin kişiyi işsiz bırakabilir

İngiltere’de ekonomi yeniden açılırken, birçok sektör faaliyete geçti. Ancak fuar ve sergi endüstrisinde hâlâ belirsizlik hakim. Reuters’ta yer alan habere göre, bu belirsizlik nedeniyle binlerce insan işsiz kalma tehlikesi yaşıyor.

Organizasyon Endüstrisi Birliği, hükümetin yeniden açılma için kendilerine bir an önce tarih belirlemesi gerektiğini söyledi. Açıklamada, sergi ve fuarlara hazırlık için şirketlerin 8 ila 12 haftaya ihtiyaç duyduğuna vurgu yapıldı. Hükümetin kısa çalışma ödeneğini sonlandıracağı ekim ayında, sektörün tedarik zincirinde yer alan firmaların yüzde 60’ının iş hayatına dönemeyeceği de belirtildi.

Corona virüsü salgını, birçok etkinliğin iptal edilmesine ya da 2021 yılına ertelenmesine neden oldu. Etkinlik Organizatörleri Derneği Başkanı Chris Skeith, “Sergi ve fuar sektörü, İngiltere’de ekonominin her alanından faaliyet gösteren firmalar için son derece önemli. Yeniden başlama tarihi belirlenmemesi, 180 bin firmanın toparlanma sürecini olumsuz etkiliyor” dedi.

Tahminlere göre fuar ve sergi endüstrisindeki belirsizlik nedeniyle 30 bin kişi işsiz kalabilir. Salgın sonrası dönemde dünyadaki ilk etkinlik, Informa tarafından bu ay Şangay’da düzenlenen Çin Güzellik Fuarı oldu.

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]