TEMSA, İnovasyon Haftasında Akıllı Ürünlerini Anlattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası Adana Etkinliği, 5-6 Kasım tarihleri arasında Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirildi.

Yenilikçi çalışmaların ihracat hacmini arttırması ve inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl 4’üncü kez düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinliğinde dünyaca ünlü konuşmacılar yer aldı. Dünyanın dev şirketlerinin CEO’ları ve inovasyon grupları, konferanslar, paneller, workshoplar ve söyleşilerde yer aldı. Açılış konuşmasını Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın yaptığı panelde, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Geleceğin Akıllı Kentleri” panelinde Temsa ile Smart Mobility konulu konuşma yaptı.

Temsa’dan akıllı kentlere, akıllı otobüsler

Smart Mobility kavramını; dijitalleşme, verimlilik, güvenlik ve sürdürülebilirlik başlıkları altında inceleyerek Temsa’nın akıllı şehirlerde ulaşımı odak noktasına koyduğunu belirten Dinçer Çelik, bu yaklaşım ile geliştirilen MD9 ElectriCity, Avenue EV ve Avenue IBUS hakkında bilgiler verdi.

Çelik, akıllı şehirlerin 3 aşamalı çalışma prensibinin “verilerin toplanması, bu verilerin analiz merkezlerine iletilmesi ve analiz sonrası çözümlerin geliştirilerek hızlı bir şekilde uygulanması” şeklinde özetlenebileceğini belirtti. Çelik, Temsa ürünlerinin akıllı şehirlerin çözümlerinin tümünü gerçekleştiren platformlardan oluştuğunu kaydetti.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]