Silivri neden değerleniyor?

Arnavutköy – Kayaşehir güzergahında kamulaştırma bedellerinin çok yüksek olması, ayrıca bu bölgelerdeki arazilerin çok elverişli olmaması nedeniyle Kanal İstanbul güzergahı için gözler yeniden Silivri’ye çevrildi. 

Sayfiye Bölgesi Olarak Görülmekten Çıktı

Silivri’de özellikle son 4 ayda arsa-arazi hareketlerinin arttığını ve değerlerin katlanmaya devam ettiğini belirten Altın Emlak Silivri Temsilcisi Orhan Yazıcı, özellikle Ali Paşa, Ortaköy ve Gazitepe’nin konumları itibarıyla en fazla pirim yapan noktalar olduğunu söyledi. İstanbul merkezine yakınlığının yanı sıra, Kanal İstanbul güzergahında olmasından dolayı Silivri’nin her zaman en değerli bakir alanlardan biri olduğunu hatırlatan Orhan Yazıcı, “Silivri, metrobüs hattının hızla uzatılmasıyla beraber artık sayfiye bölgesi olarak görülmekten çıktı. Kanal İstanbul lokasyonunda olmasıyla beraber özellikle A Plus nitelikteki inşaat firmalarının büyük ilgisini çekmeye başladı. Özellikle Silivri’nin köyleri Kanal İstanbul’un etkisiyle en hareketli dönemlerini yaşıyor” dedi.

2 yılda Yüzde 80 Prim

Yatırımcılar için en hareketli noktaların Ali Paşa, Ortaköy ve Gazitepe olduğunu vurgulayan Altın Emlak Silivri Temsilcisi Orhan Yazıcı şunları söyledi: “Bu bölgeler 2 yıl içinde yüzde 80 oranında prim yaptı. Silivri, yalnızca Kanal İstanbul güzergahında olmasıyla değil bakir alanlarıyla da dikkat çeken bir bölgedir. Öyle ki Hadımköy gibi sanayi merkezlerine yakınlığının yanı sıra, İstanbul’un köklü merkezlerine de maksimum 1 saat uzaklıkta olmasıyla öne çıkıyor. Her bütçe aralığında en karlı yatırımların adresi olarak da dikkat çekiyor. 2017 sonuna gelindiğinde şekillenmesini büyük ölçüde tamamlayacak ve o dönemde de değerini en az yüzde 70 oranında artırmış olacaktır.”

SİLİVRİ’NİN KÖYLERİNDE TARLA m2 FİYATLARI:

1. Büyükçavuşlu: 25 TL

2. Çayırdere       : 20 TL

3. Sayalar           : 20  TL

4. Danamandıra : 20  TL

5. Beyciler         : 25  TL

6. Sinekli            : 30  TL

7. Bekirli            : 20  TL

8. Kurfallı : 25  TL

9. Akören           : 25  TL

10. Büyükkılıçlı    : 25  TL

11. Küçüklılçlı      : 30  TL

12. Çeltik              : 30  TL

13. Yolçatı            : 30  TL

14. Fenerköy      : 30  TL

15. Alipaşa           :40  TL

16. Gazitepe       :50  TL

17. Kavaklı           : 60  TL

18. Kadıköy         : 60  TL

19. Ortaköy        : 70  TL

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/silivri-neden-degerleniyor–konut-2221802/

Check Also

TÜRKİYE SATIŞI İMZALANDI

İleriye dönük adımlar atıldı Türkiye’nin ABD’den almayı planladığı F-16 savaş uçaklarıyla ilgili önemli bir gelişme …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]