Shell Motorist Uygulamasının Kullanıcı Sayısı İkiye Katlandı

Shell’in mobil uygulaması “Shell Motorist”in Türkiye’deki aktif kullanıcı sayısı, geçtiğimiz altı ayda 18.000’den 34.000’e yükselerek yaklaşık olarak ikiye katlandı.

Shell’in ürün ve hizmetleri hakkında müşterilerini bilgilendiren ve güncel kampanyalardan faydalanmalarını kolaylaştıran mobil uygulaması “Shell Motorist”in Türkiye’deki aktif kullanıcı sayısı, geçtiğimiz altı ayda 18.000’den 34.000’e yükselerek yaklaşık olarak ikiye katlandı. Şubat ayında yenilenen ve App Store ile Play Store’dan tüm akıllı telefonlara kolayca indirilebilen uygulamanın indirilme sayısı (download adedi) ise aynı dönemde yüzde 45’lik artışla 90.000’den 130.000’e ulaştı.

Türkiye’de Shell Motorist’e İlgi Hızla Artıyor

 

Uygulamanın hem aktif kullanıcı hem de indirilme sayısındaki büyük artış, Türkiye’nin en beğenilen akaryakıt şirketi Shell & Turcas’ın* ürün ve hizmetlerinin Türkiye’de gördüğü ilginin önemli bir göstergesi. Öyle ki Türkiye, Shell Motorist uygulamasının kullanıldığı 28 ülke içinde, İngiltere ve Almanya’nın ardından, hem indirilme hem de aktif kullanıcı sayısına göre 3. sırada yer alıyor.

Haziran ayından itibaren Shell & Turcas müşterileri, “ClubSmart” kartlarını Shell Motorist uygulaması üzerinden kaydetmeye başladılar. ClubSmart kartlarıyla uygulamaya giriş yapanlar, her akaryakıt alışverişlerinde biriken puan bakiyelerini telefonlarında görüntüleyebiliyor. Yakıt alımlarına göre kendilerine, Shell Motorist uygulaması üzerinden sunulan özel tekliflerden de kolayca faydalanabiliyor. Uygulama, kullanıcılarının ClubSmart kart kullanarak yaptıkları yakıt alımlarını analiz ederek kişiselleştirilmiş teklifler sunabiliyor. Shell Motorist’i App Store veya Play Store’dan indiren ve ClubSmart kart numaralarıyla giriş yapan üyeler, ilk girişlerinde 50 Smart Puan hediye kazanıyor.

Kampanyalardan İlk Yararlananlar Shell Motorist Kullanıcıları

Shell & Turcas’ın müşterilerine daha özel hizmetler sunmak için paydaş markalarla kurduğu işbirlikleriyle başlattığı kampanyalar da Shell Motorist uygulaması üzerinden takip edilebiliyor. Üstelik kampanyalardan ilk olarak Shell Motorist kullanıcıları haberdar oluyor. Ayrıca uygulamadaki “istasyon bulucu” ile en yakın Shell & Turcas istasyonunu öğrenmek, yol tarifi almak ve o istasyonda sunulan hizmetler hakkında bilgi edinmek de mümkün.

 

Shell, Hizmeti ile Müşterilerini Gülümsetiyor

Shell, bir taraftan ileri teknolojisiyle tüketicilerin tasarruf etmesini sağlayan yenilikçi ürünler geliştirirken, hizmetlerini de farklılaştırarak müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamayı ve her istasyon ziyaretlerinde onları, misafir gibi ağırlayarak gülümsetmeyi hedefliyor. Shell & Turcas, her gün Türkiye çapındaki 1000’i aşkın Shell istasyonunda 550.000’den fazla müşterisine, güçlü bayi ağının desteği ile gece gündüz; yaz kış demeden hizmet veriyor. Şirketin en önemli hedefi, müşterilerinin istasyondan ayrılırken, geldiklerinden daha mutlu hissedeceklerinden emin olmak. Bu nedenle, müşterilerinin bugün ve gelecekteki ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak ürünlerini farklılaştırıp yenilediği gibi, sunduğu hizmetleri de farklılaştırmak için Shell’e Hoş Geldiniz müşteri deneyimi programını Nisan 2015’te hayata geçirdi. Program kapsamında Shell & Turcas çok sayıda yeni projeye imza atarken, 15 binden fazla istasyon çalışanını, Shell’in küresel olarak faaliyet gösterdiği 80 ülke arasında ilk kez Türkiye’de uygulamaya başladığı yeni müşteri deneyimi programının bir parçası olarak, kapsamlı bir eğitimden geçiriyor. Ayrıca Shell & Turcas, ilklerine bir yenisini daha ekleyerek, Mayıs 2015’te Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) verdiği Müşteri Dostu Marka belgesini alan Türkiye’de petrol piyasası akaryakıt dağıtım markaları arasındaki ilk marka oldu.

Check Also

ABD’de üretici enflasyonu martta beklentilerin altında geldi

ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), martta aylık bazda yüzde 0,2 ve yıllık bazda yüzde 2,1 artışla beklentilerin altında gerçekleşti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]