Programatik Doğal Reklamcılık: Ligatus ve AppNexus stratejik ortaklık kuruyor

Dünyanın önde gelen bağımsız reklam teknolojisi şirketlerinden AppNexus, bugün Gruner + Jahr’ın iştiraki olan Avrupa’nın lider doğal reklam ve performans ağı Ligatus ile stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu. Kurulan bu uluslararası ortaklık, hem AppNexus hem de Ligatus için karşılıklı fayda sağlayacak sayısız sinerji yaratacaktır. Bu sayede reklamverenler ve yayıncılar, doğal reklamcılık (native advertising) olarak adlandırılan ve giderek popülerlik kazanan iletişim aracının sunduğu avantajlardan faydalanabileceklerdir. Ligatus için AppNexus ile kurduğu bu ortaklık, programatik doğal reklamcılık alanında bir ilk olma özelliği taşımaktadır. 
Kurulan stratejik ortaklığın odağında, küresel ölçekte büyüyen programatik doğal reklamcılık pazarı yer almaktadır.  Bu kapsamda AppNexus da, Ligatus’un uluslararası ağı sayesinde oluşturulacak değerli sinerjilerden yararlanacaktır.  Gruner + Jahr’ın bir iştiraki olan Ligatus, aralarında Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya, İtalya ve Türkiye’nin de olduğu dokuz Avrupa ülkesinde faaliyet göstermekte ve her ay yaklaşık 31 milyar reklam gösterimi yapan 1.200’den fazla web sitesini ağında bulundurmaktadır. Ligatus ağı içerisindeki yüksek kaliteli editoryal siteler, yüksek geri dönüş potansiyeli olan özel hedef kitleye ulaşabilme imkanı sunmalarının yanı sıra, hedef kitlenin programatik doğal reklam kampanyaları ile erişebilinirliğini sağlamaktadırlar.
Ligatus , AppNexus ile kurduğu ortaklık ile  hızla büyüyen programatik doğal reklamcılık pazarında yer alacaktır. Bu da Avrupa’nın en büyük doğal reklam ve performans ağı olan Ligatus’un envanterini satınalabilecek yeniden hedefleyiciler (retargeters), trading desks ve mobil DSP’ler (Talep Tarafı Platformları) gibi yeni müşteri segmentlerine erişmesini sağlayacaktır. Doğal reklam formatları Avrupa’da reklamverenler tarafından giderek daha fazla rağbet görmektedir. Bunun en temel nedeni de rahatsız edici olmayan reklamların özellikle de banner körlüğü (banner blindness) olan ve reklam engelleyici yazılımlar (ad blockers) kullanan hedef kitleler ile kurulacak olan dijital iletişimin iyileştirilmesi ve etkili bir iletişimi teşvik etmesidir. 
Doğal reklam formatlarını kullanan yayıncılar, sitelerindeki reklamların kalitesini optimize edebilmektedirler.  Geniş çeşitlilikteki kampanyalar, yayıncıların envanterlerinin gelecekte daha iyi şekilde gelir getirici bir kaynağa dönüştürülmesini sağlayacağından, yayıncılar bu işbirliğinden ekonomik yarar da elde edeceklerdir. Bunlara ek olarak, AppNexus teknolojisinin temeli olan ve Ligatus tarafından da kullanılan, Open RTB 2.3 standardı, doğal reklamcılık formatlarının satınalma süreçlerinin standartlaştırılmasını sağlamaktadır.  Bu durum aynı zamanda Avrupa içinde programatik doğal reklamcılığın gelişimini de teşvik edecektir.  

AppNexus’un Stratejik Pazar Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcısı Ulrich Hegge, AppNexus ile Ligatus arasında kurulan ortaklığın, sektörün geneli için çığır açan bir gelişme olacağını ve programatik doğal reklamcılığın gelişimine ve bunun daha da ileri taşınmasına yardımcı olacağına inandığını ifade etmiştir. Ligatus’un CEO’su Klaus Ludemann’ın bu konudaki açıklamaları ise şu şekildedir: “Rahatsız edici olmamasının yanısıra son derece etkili bir format olduğu için doğal reklamlara yoğun bir ilgi ve talep bulunmaktadır. Bu ortaklık reklamverenlere eşsiz fırsatlar sunacaktır. Ligatus programatik doğal reklamcılık platformunun ilk ortağı olarak, Gerçek zamanlı (real – time) reklamcılığın öncüsü olan AppNexus ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duymaktayız. Bugünden itibaren AppNexus’un önde gelen DSP teknolojisini kullanan müşteriler, Ligatus’un premium envanterini geniş ölçekli olarak satın alabilecekler.  AppNexus’un müşterileri Avrupa’nın en büyük doğal reklam havuzuna erişim sağlarken, Ligatus Ağı içerisindeki yayıncılar, artan talepten faydalanacaklar ve zamanla daha fazla gelir elde edebilecekler.”

APPNEXUS HAKKINDA 

AppNexus, internet reklamcılığı alanında satınalma çözümleri ve pazaryerleri altyapısı sunan bir teknoloji şirketidir.  AppNexus’un açık, bütünleşik ve güçlü programatik platformu, müşterilerin daha etkili bir şekilde medya alışverişi yapmasına imkan sağlarken, farklı ve yenilikçi fikirlerle işlerini dönüştürmelerine de olanak tanır.  Dünyanın önde gelen bağımsız reklam teknolojisi şirketi olarak AppNexus, programatik dijital reklamların alış ve satış süreçlerinde web dünyasının önde gelenleri tarafından tercih edilmektedir. Genel merkezi New York’ta bulunan AppNexus, dünya çapında 23 farklı ofisinde interneti ayakta tutan gücün reklamlar olduğuna inanan, reklamcılık ve teknoloji alanındaki en parlak beyinlerden oluşan 1000’in üzerinde çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.   

Ayrıntılı bilgi için bizi @AppNexus kullanıcı adıyla twitter’da takip edebilir ya da web sitemizi (www.AppNexus.com) ziyaret edebilirsiniz. 

LIGATUS HAKKINDA

 
Ligatus, Avrupa’nın bir numaralı doğal reklamcılık ve performans ağıdır ve Hamburg merkezli Gruner + Jahr yayıncı grubunun %100 iştirakidir.  Almanya’daki genel merkezinin yanı sıra Avrupa’daki önde gelen performans pazarlama sağlayıcısı olarak, Avusturya, İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya, İtalya ve Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmektedir.  Avrupa genelinde Ligatus’un 150’den fazla çalışanı bulunmaktadır. 

Ligatus, mobil ve masaüstü cihazlar için Doğrudan Pazarlama kampanyaları ve İçerik Pazarlaması alanlarında uzmanlaşmıştır.  Yenilikçi teknoloji sayesi reklamverenlerin ve ajansların reklam içerikli mesajlarını akıllı bir şekilde yerleştirebilmelerini sağlar.  Tamamen sonuç odaklı ücretlendirme modeli, optimum maliyet kontrolü sağlar. Premium yayıncılar, Ligatus’un reklam formatları sayesinde içeriklerini en uygun şekilde gelir getirici kaynaklara dönüştürebilirler. Buna ek olarak özelleştirilmiş içerik öneri teknolojileri, yayıncıların trafiklerini önemli oranda arttırmalarına imkan verir. 

Ligatus Avrupa genelinde dokuz ülkede 1.200’in üzerindeki premium yayıncı ortağıyla aylık ortalama 31 milyarın üzerinde reklam gösterimi sağlamaktadır. 
 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/programatik-dogal-reklamcilik–teknoloji-2223033/

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

Check Also

Hazine ve Maliye Bakanlığı gıdadaki KDV istismarını önlemek için çalışma başlattı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gıdadaki KDV istismarının önüne geçmek ve bu konudaki tereddütleri gidermek için taslak hazırladı. Taslağa göre, lokantalar ve kafeler sattığı yiyecek ve içecekte de KDV'yi yüzde 10 olarak hesaplayacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]