Sürüklenen kargo gemisi 15 mürettebatıyla battı!

İçerisinde 11 Çinli ve 4 Vietnam uyruklu olmak üzere 15 mürettebat ve 7.800 ton kil bulunan 1999 inşa geminin, kaza yaşandığında Hong Kong’tan Çin’e sefer halinde olduğu bildirildi.

Gemi kaptanının, gemi batmadan önce sürüklendiği ve yan yattığı için Phu Quy’a sığınmak istediği belirtildi. Sığınma talebi kabul edildi ancak adanın yaklaşık 1.5 denizmili açıklarında panama bayraklı geminin sürüklenerek alabora olduğu, bu nedenle acil yardım istendeği açıklandı.

Arama kurtarma gemileri ile civardaki ticari gemiler arama ve kurtarma amacıyla konuşlandırılsa da 18 Aralık sabahı geminin alabora olduğu ve 15 mürettebatının kayıp olduğu bildirildi.

Arama kurtarma çalışmaları sürerken 11 mürettebatın kurtarıldığı, 2’sinin cansız bedenine ulaşıldığı ve 2 mürettebatın hala kayıp olduğu açıklandı.

Check Also

Üç bakan son durumu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman nSoylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]