Singapur ay sonuna kadar 10.000’den fazla denizciyi aşılayacak!

SAVE adı verilen bir çalışma kapsamında Covid-19 aşıları Ocak ayı sonuna kadar 10.000’den fazla denizciye uygulanacak. Çalışmanın, tedarikin devamlılığında kilit rol oynayan personeli korumaya yönelik ulusal COVID-19 aşılama stratejisinin bir parçası olduğu belirtiliyor. Buna göre çalışma, Singapur’da gemilerde çalışan personelin yanısıra liman işçileri, kılavuz kaptanlar, liman kargo görevlileri ve enspektörleri içeriyor.

Singapur Denizcilik ve Liman İdaresi’ne (MPA) göre, SAVE çalışması kapsamında son birkaç gün içinde 700’den fazla personel aşılandı. MPA, bu hafta aşılama için yaklaşık 6.000 kayıt aldı.

MPA CEO’su Quah Ley Hoon; “Gıda, tıbbi malzemeler ve tüketim malları da dahil olmak üzere her gün ihtiyaç duyduğumuz şeylerin taşınması için denizcilik personelimize güveniyoruz. Gemilerde işlerini yaparken aşılanmış olmanın onları psikolojik olarak rahatlatacağını umuyoruz. Tedarikin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için denizcileri, erken aşılanma için öne çıkmaya teşvik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Check Also

Lojider Başkanı Dr.Turan : Gümrük kapılarından geçiş ‘tek pencere’ ile çok hızlanır

Türkiye’de lojistik sektörünün yeni ve güçlü sesi olma hedefiyle kurulan Lojistik Hizmet Sağlayıcılar Derneği’nin (LojiDer) …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]