Simon-Kucher “sürekli büyüme” hedefinde ilerliyor

Uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi Simon-Kucher & Partners, tüm dünyada ekonomik anlamda zorlu geçen yıla rağmen büyümesini sürdürüyor. Yeni ortaklar ile uzmanlığını güçlendirirken, Simon-Kucher & Partners ayrıca kendi uygulama geliştirme altyapısını kurmayı planlıyor.

Küresel strateji ve pazarlama danışmanlığı şirketi Simon-Kucher & Partners (SKP), 2020 mali yılını yıllık 361,5 milyon Euro (406,2 milyon ABD doları) gelirle tamamladı. SKP, geçen yıla göre yüzde bir büyüme açıklerken, Sağlık Hizmeti & Yaşam Bilimleri bölümü gelirindeki en büyük artışı yüzde 19 olarak gerçekleştirdi. 2020 yılının hiçbir şirket veya sektör için kolay bir yıl olmadığını belirten SKP Global eş CEO’su Mark Billige, “2020 yılı başındaki planlarımızda pandemi sebebiyle değişiklikler oldu. Ancak devam eden krize rağmen, 2021 için oldukça iyimseriz. Kararlı ve motive çalışanlardan oluşan güçlü ekibimiz sayesinde her zamanki çift haneli büyümemize hızlı bir şekilde geri dönebileceğimizi umuyoruz.” dedi.

Özellikle dijitalleşme alanında önemli bir büyüme potansiyeli gördüğünü ifade eden Billige, “COVID-19’un etkileri, hem kişisel hem de iş dünyasında dijital dönüşümü daha da yoğunlaştırdı. Şirketler iş modellerini değiştirmeli, müşterileriyle nasıl etkileşim kuracaklarını yeniden düşünmeli ve satış yaklaşımlarını adapte etmeli. Bu alanlardaki uzmanlığımız her zamankinden daha fazla talep görüyor.” şeklinde konuştu.

Simon-Kucher & Partners bu amaçla, ölçeklenebilir yazılım ürünlerine odaklanan yeni bir yatırım aracı kuracağını açıkladı. Kurulacak yeni şirket, Simon-Kucher’in yüzde 100 iştiraki olacak, ancak bir danışmanlık firması yerine bir yazılım şirketi ve girişim aracı olarak faaliyet gösterecek.

Yeni kurulacak şirket hakkında konuşan Simon-Kucher & Partners Global eş CEO’su Andreas von der Gathen, “Bu yeni yan kuruluşla, proaktif olarak farklı sektörlerdeki müşterilere, top-line büyümelerini artırmak için yardımcı olacak, kullanıcıya özel araçlar ve yazılım çözümleri sunacağız.” dedi.

2021’de seçilen 18 yeni ortak ile, toplam ortak sayısı 140’ın üzerine çıktı

Simon-Kucher & Partners , 1 Ocak 2021’de Avrupa’da sekiz, Amerika’da altı ve Asya’da dört olmak üzere dünya çapında 18 yeni ortak seçerken, şirketin toplam ortak sayısı 140’ın üzerine çıktı. Yeni atanan ortaklardan sekizi, Simon-Kucher’de küresel Sağlık Hizmeti ve Yaşam Bilimleri sektöründe uzman konumundalar. Simon-Kucher & Partners’a, Asya’dan dört yeni ortağın katılması ise şirketin hızlı büyüyen Asya pazarında da genişleme hedefinin bir göstergesi.

Yeni şeçilen 18 ortaktan biri ise İstanbul Ofisi Ortaklarından Cem Balıkçıoğlu oldu. Simon-Kucher & Partners İstanbul Ofisinde Direktör olarak görev yapan Cem Balıkçıoğlu, global ortaklar arasına katıldı. İnşaat, kimya, lojistik, endüstriyel ürünler ve otomotiv alanında faaliyet gösteren şirketlere yoğunlaşan Balıkçıoğlu “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik anlamda belirsizliğin hakim olduğu bir yıla rağmen, İstanbul ofisi olarak büyümeyi sürdürdük.” değerlendirmesinde bulundu.

Simon-Kucher & Partners Global Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Ofisi Yönetici Ortağı Mert Terzioğlu “Simon-Kucher & Partners’ın son dönemde en yüksek büyümeyi yakaladığı ülkelerden biri olan Türkiye’de, kurum içindeki stratejik planlama ve büyümeyi hedefleyen çalışmalarımız ikinci bir global ortak ile güçlenecek.” şeklinde konuştu.

Simon-Kucher & Partners, ofisler açısından da genişleme planlarını hayata geçirirken, 2021’in ilk çeyreğinde açılması planlanan Berlin ofisi, Simon-Kucher & Partners’ın dünya çapındaki 41., Almanya’da ise 6. ofisi olacak.

https://kimyadeposu.com/product/borik-asit-kopya/

Check Also

Sepiyolitin Hayvan Beslemede Kullanılması

Sepiyolit, filosilikatlar grubuna dahil bir kil mineralidir. Kimyasal olarak sulu magnezyum silikattır. Sepiyolitin en önemli …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]