Romanlara özel konut projesi hangi illerde ve ne zaman başlıyor? Başvuru şartları belli oldu mu?

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “2023 Roman Buluşması-Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz” programında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roman vatandaşlara özel yeni sosyal konut projesi başlatılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada “Romanlara özel bir konut projesi başlatıyoruz. Hedefimiz, her Roman’a bir yuva. Sizleri, uygun ödeme imkanlarıyla modern, ferah, huzurlu bir eve kavuşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklama sonrası binlerce Roman vatandaşı konu hakkında merak ettiklerini öğrenmek için internette arama yapmaya başladı.

En çok merak edilen konular arasında ise konutların hangi illerde yapılacağı, başvuru şartları ve ödeme koşulları yer alıyor.

12 ilimizde Romanlara özel konut projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Şimdi de ilgili bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın iş birliğiyle sizlere yönelik özel bir sosyal konut kampanyası başlatıyoruz. Daha önce İstanbul, Yalova, Edirne ve Bursa’da 5 bin 133 konutu, parkları, bahçeleri, spor alanlarıyla yapıp sizlere teslim etmiştik. Hala İzmir, Kocaeli ve Keşan’da sizlere yönelik çeşitli safhalarda konut projelerimiz bulunuyor. Hedefimiz her Roman’a bir yuva. Uygun ödeme imkanlarıyla her kardeşimizi modern, ferah, huzurlu bir eve kavuşturmak istiyoruz.

Önümüzdeki aylarda 12 ilimizde bu projeyi başlatmak için hazırlık yapıyoruz. Aynı şekilde halen oturduğu evini onarmak isteyenlerin de yanındayız. Bugüne kadar 6 bin 700 Roman kardeşimizin hanesini onararak veya yeni baştan yaparak kendilerine teslim ettik.”

Başvuru şartları belli oldu mu?

Projenin başvuru şartları ve ödeme koşulları henüz belli olmadı.Konut projesinin detaylarının önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor. Ayrıntılar belli olduğu anda haberimizi güncelleyeceğiz..

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]