Petrol fiyatlarındaki artış hızlandı

Petrol fiyatları dolardaki zayıf seyir ve arzdaki sıkılaşmanın desteğiyle kazanımlarını artırdı.

Petrol fiyatları, dolardaki zayıf seyirle artarken, Çin’deki yaygın corona virüsü karantinalarının yeniden yakıt talebini düşürme olasılığı Körfez ülkelerinden yapılacak petrol arzına ilişkin beklentilerinin düşmesiyle dengelendi.

Brent ham petrolü Cuma günü yüzde 2,1 yükseldikten sonra bugün de yüzde 4’e yakın değer kazanarak 105 doların üzerine çıktı.

GEÇEN HAFTA SERT GERİLEMİŞTİ

Geçen hafta Brent petrol resesyon korkusuyla son bir ayın en büyük haftalık düşüşünü kaydederken Çin’in bazı bölgelerinde corona virüsü tedbirlerini artırması da dünyanın en büyük ikinci petrol tüketicisinin petrol talebiyle ilgili endişeleri artırmaya devam etmişti.

Endişelerin artmasıyla birlikte ABD ham petrolü haftalık bazda 7’ye varan düşüş kaydetmiş, Brent petrol 95 dolara kadar gerilemişti. Bu gelişmelerin ardından petrol piyasası ABD Başkanı Joe Biden’ın Suudi Arabistan’a yaptığı ziyareti takip etmeye başladı.

KÖRFEZ HAMLESİ BOŞA DÜŞTÜ

Ancak Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Biden’ın ziyareti ile ilgili yaptığı konuşmada, ülkesinin daha önce ilan ettiği gibi petrol üretimini günlük 13 milyon varile çıkarma kararı aldıklarını, bunun dışında ek bir kapasite artışı olmayacağını belirtti. Böylece Biden’ın Körfez ülkelerinin arzı artırmasına dönük girişimleri sonuçsuz kalmış oldu.

Bu gelişmeyle birlikte arzın artmayacağına dönük beklentiler de fiyatları artırdı. İsviçreli banka UBS’in emtia analisti Giovanni Staunovo konu ile ilgili kaleme aldığı bir notta, “Petrol piyasasının daha da sıkılaşmasını beklemeye devam ediyoruz” dedi.

Staunovo, “ABD ve Suudi liderler arasında hafta sonu yapılan toplantının ardından, OPEC’in muslukları ancak piyasa koşulları izin verirse açacağını öğrendik” değerlendirmesinde bulundu.

RUSYA’NIN DOĞALGAZ HAMLESİ DE ETKİLİ OLDU

Ayrıca analistler Rusya’nın Avrupa doğalgazını kısmasının petrol talebini artıracağı, bunun da fiyatları etkilediği görüşünde. Rus doğalgaz şirketi Gazprom bugün Avrupa’ya yaptığı sevkiyatla ilgili mücbir durum ilan ederken bu gelişme alternatif bir yakıt olan petrolü destekliyor.

CNBC’nin aktardığına göre konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan OANDA kıdemli analisti Jeffrey Halley, “Rusya, Nord Stream 1 bakımından sonra gazı Almanya’ya geri çevirmezse, Brent petrol hafta boyunca destek bulacak” dedi.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]