Petrol fiyatları düştü, gözler akaryakıt istasyonlarında

Petrol fiyatları bugün varil başına 5 dolardan fazla düştü. Düşüşte, ABD’de artan benzin stoklarının talep endişesini tetiklemesi ve Libya ve Rusya’dan gelen haberlerle enerji arzına yönelik korkuların hafiflemesi etkili oldu.

Eylül vadeli Brent tipi ham petrol varil başına yüzde 4’ü aşan düşüşle 101,50 dolara kadar geriledikten sonra yükselişe geçti ve kayıplarının bir kısmını sildi.

Eylül vadeli Batı Teksas tipi ham petrol de 94,59 dolara kadar geriledi.

FAİZ ARTIŞI TALEBİ DÜŞÜREBİLİR

Petrol fiyatlarında bir süredir dalgalanmalar yaşanıyor. Alım satım yapanlar Rusya’nın Ukrayna’ya askeri harekat düzenlemesinden bu yana sıkılaşan arzla zayıf enerji talebini dengelemeye çalışıyor.

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) bugün 50 baz puanlık faiz artışına gitmesinin de ekonomik yavaşlama ve petrol talebinde azalmayı beraberinde getirmesi bekleniyor.

Genellikle petrol fiyatlarıyla birlikte hareket eden Avrupa hisse senetleri de faiz kararı öncesinde düştü.

Japonya Merkez Bankası ise bugün yayımladığı yeni tahminlerinde enflasyonun bu yıl hedefi aşacağı öngörüsünde bulundu. Bununla birlikte banka çok düşük düzeydeki faiz oranlarını sabit tuttu.

ABD’DE AKARYAKIT FİYATLARI BİR AYDIR DÜŞÜYOR

Çarşamba yayımlanan hükümet verilerine göre ABD’de benzin stokları geçen hafta 3,5 milyon varil arttı. Miktar analistlerin tahminlerinin ötesinde gerçekleşti.

ABD’de perakende akaryakıt fiyatları art arda 37 gün boyunca düştü.

PVM şirketinde petrol analisti olan Stephen Brennock, ABD’de otomobil kullanımının en yoğun olduğu yaz döneminde benzin talebinin bir üst vitese geçmekte zorlandığını söyledi.

LİBYA’DA ÜRETİM GÜNDE 1,2 MİLYON VARİLE ÇIKACAK

Libya Ulusal Petrol Kurumu (NOC) dün yaptığı açıklamada, geçen hafta petrol ihracatındaki mücbir sebeplerin kaldırılmasının ardından birkaç petrol sahasında ham petrol üretiminin yeniden başladığını söyledi.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Libya’da günde 700 bin varilden fazla üretim gerçekleştiriliyor. Üretimin 7 ila 10 gün içinde günde 1,2 milyon varile çıkması bekleniyor.

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından yılın ilk yarısının büyük bir bölümünde toparlanan petrol fiyatları, son haftalarda resesyon korkuları, merkez bankalarının sıkılaşması ve yatırımcıların emtialardan uzaklaşma yönündeki geniş hamleleri nedeniyle düşüş yaşadı.

Piyasaya istikrarsızlık hakim olduğu için fiyatlar bu hafta zaman zaman keskin bir şekilde dalgalandı.

ÇİN’DE ENERJİ KULLANIMI BASKI ALTINDA

Bununla birlikte Asya’da, Çin’in Covid-19’u dizginlemeye yönelik hamleleri enerji kullanımını baskılamaya devam etti ve bölgesel büyümeyi yavaşlattı.

Asya Kalkınma Bankası, Pekin’in Covid-19 yönelik yaklaşımı dalgalanma yarattığından gelişmekte olan Asya’daki gayri safi yurtiçi hasıla büyümesi tahminini düşürdü.

AKARYAKITTA İNDİRİM GELİR Mİ?

Petrol fiyatlarındaki düşüş sonrası gözler akaryakıt fiyatlarına çevrildi. Petrolün düşüşü uluslararası fiyatlara endeksli olarak Türkiye’de de akaryakıt fiyatlarında indirimi beraberinde getirebilir ancak dolar/TL kurundaki artış, indirim miktarını azaltıyor.

Sektör kaynakları, bugün uluslararası fiyatlardaki kapanış seviyelerine göre yarın gece benzinde indirimin olabileceğini ancak henüz netleşmediğini söyledi.

FERRO ALAŞIM TOZLARI VE KULLANIM ALANLARI

Ferro Molibden Tozu: Otomobiller, ağır kamyonlar, köprüler ve üst geçitler, inşaat vinçleri, büyük miktarda gerilime dayanım gereken veya iyi bir mukavemete ihtiyaç duyulan diğer tüm yapılarda kullanılan çelik üretimi için kullanılır.

Ferro Wolfram Tozu: Ferro Tungsten esas olarak herhangi bir alaşımın erime noktasını arttırmak için kullanılır ve bu nedenle Havacılık, Döküm ve Kaynak Elektrot gibi çeşitli uygulamalar için uygundur. Elektrotlar içinde, Ferro Tungsten esas olarak Sert Dolgu Elektörleri ve hatta Sert Dolgu Borulu Elektrotların üretimi için kullanılır.

-Ferro SilisyumTozu:  Ferrosilisyum, çelik ürün kalitesini geliştirmek için sıvı metalde oksijeni gidermek amacıyla alaşım elementi olarak kullanılır. Silisyum temel olarak mukavemet ve aşınma direnci, esneklik (yay çelikleri), korozyon direnci (ısıya dayanıklı çelikler) ve düşük elektriksel iletkenlik ve mıknatıssal büzülme (elektriksel çelikler) özelliklerini arttırır. Düşük Al içerikli Standart FeSi, Yüksek Saflıktaki FeSi ve düşük karbonlu FeSi ürünleri, transformatör/motor, rulman, darbe emici, araç lastiklerinde çelik kord bezi ve paslanmaz çelik imalatında kullanılan özel kalitede çeliklerin üretiminde kullanılmaktadır.

Ferro Krom LCTozu: Düşük Karbonlu Ferro Krom, Karbon yüzdesini Karbon seviyelerini etkilemeksizin ayarlanması gereken çelik içine eklenir. Düşük Karbonlu Ferro Krom Toz, Kaynak Elektrotları ve Çubuk Elektrotları gibi seveal uygulamalarda kullanılır.

Ferro TitanyumTozu:  Ferro Titanyum, Kükürt, Karbon, Oksijen ve Azot ile son derece reaktif olduğu için Çelik Üretiminde Temizlik Maddesi olarak kullanılır. Ayrıca deoksidasyon, kükürt giderme ve denitrifikasyon için kullanılır. Ferro Titanyum, Kaynak Elektrotları ve Yangın İşleri uygulamalarında da kullanılır.

Ferro VanadiumTozu: Ferro Vanadyum, alkalilere ve ayrıca sülfürik ve hidroklorik asitlere karşı stabilite sağlar. Ferro Vanadyum, Çeliğe Karşı Korozyonun Önlenmesine de Yardımcı Olur. Aynı zamanda Çelik, Döküm ve Kaynak malzemelerinin Çekme Dayanımının arttırılmasına da yardımcı olur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ 0216 4421200-05523307100-05325466184www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com 

nanomikron.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]