OSD Başkanı Yenigün, “Desteklere rağmen elektrikli araçlar hâlâ pahalı”

Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Başkanı Haydar Yenigün, Türkiye’de ÖTV oranlarının otomobil piyasasına olan etkisine ilişkin, Türkiye’de otomotiv üzerinde “ciddi” bir vergi yükünün olduğunu ve desteklere rağmen şu anda elektrikli araçların “hala pahalı” olduğunu söyledi

Bloomberg HT’ye konuk olan OSD Başkanı Haydar Yenigün, Avrupa Birliği’nin (AB) karbon emisyonu hedefini ve Türkiye’deki ÖTV oranlarının elektrikli otomobil piyasası üzerindeki etkisini değerlendirdi.

Yenigün, Türkiye’de otomotiv üzerinde ciddi bir vergi yükü olduğunu belirttiği konuşmasında, “Desteklere rağmen şu anda elektrikli araçlar hala pahalı.” yorumunu yaptı.

AB’nin karbon emisyonu hedefi elektrifikasyon sürecini hızlandırır mı? sorusunu yanıtlayan Yenigün, hibrit araçların bile geleceğinin en fazla 5 yıl olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Avrupa otomotiv sektöründe “ciddi payı” olduğunu söyleyen Yenigün, “Yabancı yatırımı Türkiye’ye getirecek bir sistem kurmak gerek. Otomotiv sektörü Doğu Avrupa’ya kayıyor.” ifadelerini

 

 

Sodyum Ligno Sülfonat Nedir?

Sodyum Lignosulfonat suda çözünebilen anyonik yüzey aktif maddedir, iyi sörf aktivitesine ve dağılma kapasitesine sahip, yapı kimyasallarında yoğun olarak kullanılan bir hammaddedir.

Sodyum Lignosülfonat aşağıdaki durum ve uygulamalarda kullanılır.
 Sodyum Lignosülfonatın en büyük kullanım alanı, beton kimyasallarında betonun su ihtiyacını düşürerek akışkanlığını arttırmaya yönelik kimyasal katkı üretimlerindedir. Böylece dayanımı yüksek daha güçlü beton üretilmesine olanak sağlanır.
• Sodyum Lignosülfonat, Çimento üretimi sırasında, çimento değirmeninde öğütme kolaylaştırıcı ve hammadde hazırlamada ham bulamaç çamurunun viskozitesini azaltarak öğütme yardımcısı olarak işlev görür.• Sodyum Lignosülfonat, betonun su ihtiyacının azalması ile daha akışkan beton üretmeye olanak sağlar ve hidrasyon hızını düşürür. Gözenekliliği azaltarak, beton yoğunluğunu arttırır, böylece betonun mukavemetini ve geçirimsizliğini büyük ölçüde iyileştirir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-05523307100

Grafit tozu,Çinko Tozu,Kurşun Tozu,Mürdesenk,Sülyen,Kurşun Oksit,Bakır Sülfat,Çinko Sülfat,Çinko Oksit,Kaolin,altın mühür,sepiyolit,zeolit,potasyum silikat,sıvı kükürt,kalsiyum polisülfür,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu,sunmag yem katkısı,sunsep yem katkısı,aripad hayvan altlığı,sunshield sıvı kaolin,kalsiyum oksit,potasyum hidroksit,kalsiyum ligno sülfonat

Logisticusdergisi.com

Kaynak; t24.com

Check Also

Citroen’den ticari araçlarda sıfır faizli kredi avantajı!

Citroen ticari araçlarda sıfır faizli kredi avantajı eylülde de devam ediyor. Citroen, en ideal yükleme …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]