Murat Kurum’dan Düzcelilere uyarı: Hasarlı binalara girmeyin

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’un Kağıthane ilçesinde kentsel dönüşümü tamamlanan evlerin kura çekim törenine katıldı.

DHA’nın haberine göre Kurum çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayarak Düzce depremine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Deprem ülkemiz için milli güvenlik meselesidir”

Kurum, “Düzce’mize, Türkiye’mize geçmiş olsun. Dün gece 5.9 büyüklüğündeki deprem hem Düzce hem de etrafındaki başta İstanbul olmak üzere hissedildi. Türkiye bir deprem ülkesidir. Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir. Deprem ülkemiz için milli güvenlik meselesidir.

Toplumun tüm kesimiyle 85 milyon vatandaşımız depremle mücadele noktasında topyekûn hareket etme durumundadır. Düzce, 1999 sonrasında yapılan iyileştirmeler, kentsel dönüşüm çalışmaları ve tüm şehirde yapı stoğunun yaklaşık yüzde 75’inin güvenli hale getirildiği şekilde depremi karşıladı.

“Tespitler bitmeden hasarlı binalara girmeyin”

Bu manada yıkılan hiçbir binamız yok, artçı depremler devam ediyor. Hasarlı binalarımız var ekiplerimiz yoğun bir şekilde öncelikle şikayet gelen yerler olmak üzere tespitlerini yapıyor. İnşallah çok kısa süre içerisinde depremde hasar gören binaların hasar tespitlerini tamamlayacağız.

Vatandaşlarımız binada hasar olduğunu görüyorsa biz tespitleri bitirmeden girmesin. Çünkü olası bir artçı depremde az ya da orta hasarlı bina daha çok hasar alabilir. AFAD, Kızılay, UMKE ekipleri toplanma alanlarında vatandaşların barınma da dahil olmak üzere ihtiyaçlarını gideriyor” diye konuştu.

“Tüm bakanlıklarla ne yaptıysak yine aynısını yapacağız”

Bakan Kurum, “Birazdan Düzce’ye gidip hasar tespitlerini hızlı bir şekilde takip edeceğiz. Vatandaşların taleplerini giderme gayreti içerisinde olacağız. Daha önce İzmir, Van, Elazığ, Bingöl’de yaşanan depremlerde Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm bakanlıklarla ne yaptıysak yine aynısını yapacağız.

Deprem sadece yaşadığımız afetlerde gündemimiz olmamalı, geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımız önceliğimiz. Bütün mücadelemizi onlar için yapıyoruz. 3.2 milyon konutumuzu depremlere karşı güvenli hale getirdik. İstanbul’da 39 ilçede kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşlarımızdan isteğimiz deprem riski taşıyan evlerde oturmasınlar. Belediyelerimiz üstüne düşen sorumlulukları kararlılıkla yerine getirmek durumundadır. Belediyelere de çağrım vatandaşın nerede bir kentsel dönüşüme ihtiyacı varsa orada olmalarıdır.

Bakanlık olarak Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gerekli her türlü desteği bugüne kadar verdik vermeye de devam edeceğiz. Biz zor günlerimizde beraber olmayı bilen bir milletiz. Dönüşüm sürecinde de beraber olarak projeleri yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Check Also

Muharrem İnce: Bu 6’lı masa, Erdoğan hayranıdır

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Edirne’nin Keşan ilçesinde sivil toplum kuruluşlarıyla esnafı ziyaret etti. Muharrem İnce, ilk olarak partililerle birlikte Keşan Oto Galericiler Sitesi’ni ziyaret etti. İnce, galerici esnafıyla ...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]