Merkez Bankası’nın faiz indirme kararına siyasilerden tepki

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 14’ten yüzde 13’e indirdi. TCMB’nin bu kararıyla yıl başından bu yana düzenlenen yedi PPK toplantısının ardından ilk defa faiz oranı değiştirilmiş oldu.

Siyasiler, Merkez Bankası’nın söz konusunu kararını eşleştirerek tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Ülkeyi göz göre göre iflasa sürüklüyorlar. Bu gidişle sonumuz Sri Lanka gibi finansal kriz yüzünden iflas etmek olacak” değerlendirmesi yaparak iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, “Milletin aklıyla da, cebiyle de alay ediyorlar. Yazık, çok yazık!” ifadelerine yer verdi.

Siyasilerden gelen tepkiler şöyle:

#MerkezBankası faizi düşürdü; dolar bu yılın zirvesini gördü!

Ülkeyi göz göre göre iflasa sürüklüyorlar. Bu gidişle sonumuz Sri Lanka gibi finansal kriz yüzünden iflas etmek olacak.

Ayrıca bu faiz kararıyla KKM’de parası olan bir avuç zengini daha fazla finanse edeceğiz.#TCMB

— Veli Ağbaba (@veliagbaba) August 18, 2022

Türkiye Merkez Bankası, faizi 100 baz puan indirerek %13’e düşürdü.

Milletin aklıyla da, cebiyle de alay ediyorlar!

Yazık, çok yazık!

— Bahadır Erdem (@BBahadirErdem) August 18, 2022

Merkez Bankası’nın faiz oranını yüzde 14’ten yüzde 13’e indirmesiyle birlikte Dolar 18 lirayı geçti.

Doların artmasıyla başta konut sektörü olmak üzere A’dan Z’ye her şeye zam geliyor, sonra da sağı solu suçluyorlar…

YÖNETEMİYORSUNUZ!

— Serkan Topal (@serkantopalchp) August 18, 2022

Hayır hangi kantarla neyi ölçtünüz de 100 baz puan yeterli geldi? Yüzde 14 para politikası faizi fazla da 13 mü tamam? 14 puan yasak da 13 mü caiz? 1000 puan düşüreydiniz, sıfırlayaydınız, neden yapmadınız? Çünkü ne yaptığınızı kendiniz de bilmiyorsunuz. O kadar bile bilginiz yok

— Gürsel Tekin (@gurseltekin34) August 18, 2022

MB #faiz’i %13’e indi #dolar/TL 18’i aştı. Bankalar %13’le aldıkları parayı %40-50 faizle satıp kârlarını %400’den %500-600’e çıkartacak. Enflasyon patlayacak. Kur Korumalı Mevduata ödenen kur farkı katlanacak. Bu, basiretsizlik değil ülkeye, ekonomiye BİLEREK kastetmektir!

— Erdoğan Toprak (@EToprakCHP) August 18, 2022

Enflasyon% 200 e koşarken MerkezBankası eliyle #faiz oranını yüzde 14’ten yüzde 13’e indirdiler. Gözleri doymuyor; daha çok enflasyon, daha çok devalüasyon diyorlar. Bu kadarı cehaletle açıklanamaz, olsa olsa ihanettir.
Kur korumalı mevduattan kaç milyar götürdünüz?#TCMB #Faiz

— Murat Emir (@muratemirchp) August 18, 2022

Faiz indirdiğini zannederken vatandaşı ve şirketleri yüksek faize maruz bırakan, borçlanma maliyetlerini rekor düzeye yükselten bu aklın verdiği zarar her gün artıyor.

Enflasyonla samimi mücadele ederek vatandaşın faizini düşürecek, ülkeyi bu cahillerin elinden kurtaracağız!

— Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) August 18, 2022

Döviz kurunun fırlayacağını, enflasyonun tutulamayacağını bile bile #MerkezBankası eliyle #faiz oranını yüzde 14’ten yüzde 13’e indirdiler.

Yandaşları “kur korumalı” zengin ederken,
İtina ile halkın ekmeğini çalmaya devam ediyorlar!#TCMB #Faiz #Enflasyon #Dolar

— Tekin BİNGÖL (@TekinBingolCHP) August 18, 2022

SEPİYOLİTİN HAYVAN  YEMİNDE KULLANIMI

Sepiyolitin, sorptif özelliği, serbest akışkanlığı, topaklaşmayı önleyici özelliği, toksik olmayan özellikleri ve kimyasal tepkisizliği temel alınarak hayvan beslemede kullanımı üzerine araştırmalar devam etmektedir. Sepiyolitin tüm hayvan türlerinde güvenli bir şekilde %2’ye kadar kullanılabileceği E562 ve E563 ile onaylanmıştır. Sepiyolit diğer killer gibi absorbe edilemezler, inert maddelerdir. Sepiyolitin CAS (Chemical Abstract Service) numarası 63800-37-3 olarak bildirilmektedir. Sepiyolit %1.5 düzeyinde ratlara 12 hafta süreyle verildiğinde toksik etkisinin olmadığı bildirilmiştir.

Bir yem katkı maddesi olarak sepiyolit hayvan besleme alanında teknolojik ve besin madde değerlendirilmesini artırmak amacıyla kullanıldığı gibi çevreyi ve hayvan refahını olumlu yönde etkileyen katkı maddesi olarak da kullanılabilmektedir (Galan, 1996, Onorato ve Escribano, 2013).Sepiyolitin hayvan beslemede kullanım nedenleri :

A.      Sindirim sistemi üzerine etkileri Hayvan sağlığına katkıda bulunan absorpsiyon/adsorpsiyon özelliklerine sahiptir.

Zararlı bileşikleri bağlayarak onların vücuttan atılmalarını sağlarlar. Yemlerde bulunan antinutrisyonel bileşiklerin detoksifikasyonunda ve sindirim bozukluklarının düzelmesinde önemli rol oynar.

B.      Bağışıklık sistemi üzerine etkileri Antimikrobiyel etkileri gözlenmiştir.

Diare enfeksiyonlarını önlemek için yaygın olarak kullanılır.

C.      Yem üretimi üzerine etkileri Mikotoksinler ve ağır metaller için adsorbant olarak kullanılır.

Pelet yem üretiminde bağlayıcı olarak kullanılır. Toksik değildir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.comwww.nanotozlar.comwww.claypacks.com

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com

Atilla Demir Süren

DMRSÜREN Kimya Sanayii ve Dış Tic.Ltd.Şti

Altayçeşme Mah.İstiklal Cad.No:82/B Maltepe-İstanbul

Tel:0216 4421200 Fax:0216 4426626 GSM:0532 5466184

www.dmrsuren.com-www.sunshieldclay.com-www.yemkat.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]