KT Portföy Teknogirişim GSYF’den araç hizmet servisleri sağlayıcısı Otovınn’a yatırım

Kurumsal ve bireysel kullanıcıların sahip olduğu araçlar için satış sonrası hizmetleri tek çatıda toplayan Otovınn, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım tarafından yatırımcı olarak desteklenen KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun öncülük ettiği yatırım turunda toplam 5 milyon TL yatırım aldı.

Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil akıllı yönetim sistemi olan Otovınn, aldığı bu yatırımla kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.

Kurulduğu 2013’ten bu yana her yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüme başarısı gösteren Otovınn, otomobil kullanıcılarının sürekli ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, vale gibi satış sonrası hizmetleri tek çatı altında toplayan Türkiye’nin en kapsamlı otomotiv hizmet platformu olarak 81 ilde hizmet veriyor. Saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimi sunan Otovınn, KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun (GSYF) lider yatırımcı olarak yönettiği süreçle, global piyasalardaki durgunluğa rağmen yerli ve yabancılardan oluşan yatırımcı grubundan yatırım almayı başardı. Toplam 5 milyon TL yatırım alan Otovınn, bundan sonraki süreçte kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.

“Otovınn teknoloji şirketi olarak hizmet verecek”

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük, “KT Portföy Teknogirişim GSYF olarak yurt içi ve yurt dışı yatırımcılarımızın dâhil olduğu bir süreçle 5 milyon TL’lik bir yatırım turunu başarıyla tamamladık. Otovınn aldığı bu yatırımla mevcut hizmet noktalarını ve müşteri portföyünü artıracak ve sahip olduğu yazılım altyapısını güçlendirerek, bireysel ve kurumsal müşterilerine satış sonrası araç bakım hizmetleri sunan bir teknoloji şirketi olarak hizmet edecek. Otovınn’ın ülkemizden başlayarak bu başarıyı aşama aşama bölgesel ve global pazarlara taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

“Deneyimlerimizi yurtdışına taşıyacağız”

Otovınn Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Bakırtaş ise “Anlaşmalı olduğu hizmet noktalarıyla tüm Türkiye’de hizmet veren Otovınn, otomotiv sektöründe kullanıcılara akıllı yönetim sistemi hizmetleri vermeyi hedefleyen, otomobil satış sonrası hizmetlerinde saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kalitede kullanıcı deneyimi sağlayan bir platform. Hedefimiz, Türkiye çapında kayıtlı 17 milyon otomobil ve benzeri aracın kurumsal ve bireysel kullanıcılarına hizmet vermek. KT Portföy öncülüğündeki yatırım turuyla Türkiye’deki hizmet çeşitliliği ve yaygınlığımızı artırırken deneyimlerimizi yurt dışına taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.

81 ilde bin 600 hizmet noktası

Türkiye’nin en yaygın hizmet ağına sahip olan Otovınn, 81 ilde anlaşmalı olduğu bin 600’den fazla hizmet noktasında kullanıcılarına sabit fiyatla, kaliteli ve sigortalı hizmet ve operasyonel kolaylık sağlıyor. Otomobil kullanıcılarının sürekli ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, vale gibi satış sonrası hizmetleri tek çatı altında toplayan Otovınn, saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimi sunuyor. Özellikle kurumsal kullanıcılar için operasyonel giderlerde kontrol imkânı veren Otovınn, bireysel kullanıcılar için ise nakit, mobil uygulama üzerinden ödeme veya QR kod ile ödeme ile kontrol ve kolaylık imkânı sağlıyor. Otovınn aldığı yatırımla kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.

Otovınn Hakkında:

Girişimci Serkan Bakırtaş tarafından 2013 yılında kurulan Otovınn, kurumsal ve bireysel kullanıcıların sahip olduğu araçlar için satış sonrası hizmetleri tek çatıda toplayan, Türkiye’de ilk ve tek yeni nesil akıllı yönetim sistemidir. Otovınn, teknolojisi ve altyapısı ile kurumsal ve bireysel kullanıcılara servis, bakım, koruma, kuaför, otopark, lastik ve vale hizmetlerinde sürekli ve kaliteli hizmet deneyimi sunmaktadır. Türkiye’nin en yaygın hizmet ağına sahip olan Otovınn, 81 ilde anlaşmalı olduğu 1600’den fazla hizmet noktasında kullanıcılarına sabit fiyatla, kaliteli ve sigortalı hizmet ve operasyonel kolaylık sağlamaktadır. Özellikle kurumsal kullanıcılar için operasyonel giderlerde kontrol imkânı verirken, bireysel kullanıcılar için de nakit, mobil uygulama üzerinden ödeme veya QR kod ile ödeme ile kontrol ve kolaylık imkânı sağlamaktadır. Otovınn hakkında detaylı bilgi için: www.otovinn.com

KT Portföy Yönetimi A.Ş. Hakkında

KT Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kurucusu ve yöneticisi olduğu, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım’ın yatırımcı olarak destek verdikleri Teknogirişim GSYF, büyüme potansiyeli yüksek, ölçeklenebilir iş modeline sahip erken aşama girişimlere yatırım yapıyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin %100 iştiraki olan KT Portföy Yönetimi A.Ş., Türkiye’de bir katılım bankası tarafından kurulmuş ilk portföy yönetim şirketidir. 2019 yıl sonu itibarıyla yönettiği fon büyüklüğü 4,5 milyar TL’ye ulaşmış ve sektöründeki 52 portföy yönetim şirketi içerisinde fon büyüklüğüne göre 11. sırada yer almaktadır. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk Katılım Bankası sermaye piyasalarındaki öncülüğünü teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sürdürmektedir. Türkiye’de bir finans kuruluşu tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran Kuveyt Türk, bugün Türkiye’de üç Ar-Ge merkezine sahip tek finans kuruluşu unvanına sahiptir. Ar-Ge merkezinde geliştirilen projeler arasında, video görüşme ile self servis işlemlerin bir arada yapılabildiği XTM gibi dünyada bir ilk olan projeler de yer almaktadır. Kuveyt Türk, teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla 2017 yılında Lonca Girişimcilik Merkezi’ni kurmuştur. Lonca Girişimcilik Merkezi, teknoloji ve FinTech alanındaki bilgi, birikim ve deneyimlerin eğitim, mentorluk, kuluçka, hibe ve Ar-Ge hizmetleri ile birlikte girişimcilere aktarıldığı bir merkez olarak kapsam alanını ve etkinliğini hızla artırmaktadır.

Check Also

Kira beyannamesinde son gün 5 Nisan

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira beyannameleriyle ilgili sosyal medya hesabından hatırlatmada bulundu. Şimşek, Gelir …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]