‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nda çocuklar Segerle, güvenli ulaşımı çizecek

Türkiye’nin global markaları arasında yer alan Seger, pandemi döneminde sosyal hayatlarını kısıtlı yaşayan çocuklar için ‘4 – 11 Mayıs tarihindeki Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında özel resim yarışması başlattı. ‘Geleceğe Dönüş: Çocuklar ve Hayallerindeki Ulaşım’ temalı online resim yarışmasına ilkokul 1, 2, 3 ve 4’ncü sınıflarında eğitim gören çocuklar 5 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında katılabilecekler. Türkiye genelinde gerçekleşecek yarışmanın sonuçları ise 7 Haziran’da açıklanacak. Jüri oyları ile yarışmayı kazanacak çocukları birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

 

Geçtiğimiz yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel gerçekleştirdiği online resim yarışması yoğun ilgi gören Seger, bu yıl da çocukların motivasyonunu artırmak ve pandemi günlerinde moral aşılamak üzere 4 – 11 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’na özel ‘Geleceğe Dönüş: Çocuklar ve Hayallerindeki Ulaşım” temalı yeni bir online resim yarışması düzenliyor.

 

Yarışma online gerçekleşecek

 

Çocuklar, 5 Nisan’da başlayıp 11 Mayıs akşamına kadar devam edecek olan ‘Geleceğe Dönüş: Çocuklar ve Hayallerindeki Ulaşım’ temalı yarışmaya en az A4 boyutundaki kağıda resimlerini diledikleri boya materyali ile çizip, boyayarak katılabilecekler. Çizilen resimlerin ad, soyad, yaş, sınıf, adres ve iletişim bilgileri ile Segerauto instagram hesabına direkt mesaj ile ulaştırılması yarışmaya katılmak için ilk adım olacak. İkinci adımda ise çocukların çizdikleri resimlerle birlikte çekilen fotoğraflarını Seger’in sevimli maskotu Seggy’nin isminin yer aldığı #seggyileciziyorum ve #hayalimdekiulasim etiketlerini kullanarak Segerauto instagram hesabını da etiketleyip gönderi olarak paylaşmaları yarışmaya katılmak için yeterli olacak. Her çocuk en fazla 1 resim ile yarışmaya katılabilecek.

 

Kazananları harika hediyeler bekliyor

 

4 – 11 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’na özel düzenlenen resim yarışmasının jürileri tarafından her sınıf grubunda 3’er kazanan belirlenecek. Yarışmanın sonuçları 7 Haziran’da açıklanacak. Çizdiği resim okuduğu sınıf grubunda birinci seçilen 4 çocuğa bisiklet hediye edilecek. Yarışmanın ikincilerine eğitici ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak lego setleri, üçüncülere ise rengarenk boya setlerini hediye olarak kazanacak.

 

Trafik bilinci çocuklara küçükken aşılanmalı

 

Resim yarışması ile çocukların daha küçük yaşlarda trafik güvenliği bilincine sahip olmaları konusunda farkındalığa destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Seger Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Coşkun, “Trafiğe çıkan araçların sayısı her geçen gün çoğaldıkça karayolu trafiğindeki güvenliğin sağlanması da bir o kadar önem kazanıyor. Sosyal sorumluluk çerçevesinde çocuklarımızda farkındalık oluşmasına destek olmak üzere ‘4 – 11 Mayıs tarihindeki Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ kapsamında ‘Geleceğe Dönüş: Çocuklar ve hayallerindeki ulaşım” temalı online resim yarışması düzenledik. Resim yarışmasının pandemi kısıtlamaları nedeniyle zamanlarının büyük bir bölümünü evde geçirmek zorunda kalarak sosyal hayatlarından uzaklaşan çocuklar için moral ve motivasyonlarını artırıcı bir etkinlik olmasını umuyoruz” dedi.

GRAFEN NEDİR,KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Grafen bir atom kalınlığında, 2D yapıda olan tabaka halindeki bir Karbon allotropudur. Karbon atomlarının iki boyutlu altıgen bir yapıda dizilmiş bu formu Grafene olağanüstü özellikler sağlamaktadır. Örneğin, yüksek seviyedeki elektrik iletkenliği Grafeni önemli kılan özelliklerinden biridir. Karbon atomlarının bağ yapmak için dört elektronları vardır. İki boyutlu olan Grafende üç bağ yaptıklarından, dördüncü elektron kristalde serbestçe dolaşır ve Grafene yüksek iletkenlik kazandırır. Metallerde açıkta kalan elektronlar enerji kaybına ve ısı oluşumuna sebep olurken Grafende oda sıcaklığındaki elektronlar herhangi bir çarpışma olmadan oldukça uzun mesafeleri kat edebilmektedir. Diğer bir özelliği ise çelikten 100 ile 300 kat daha sağlam olmasıdır. Esnek ve saydam olmasının yanı sıra, bilinen en ince ve hafif malzemedir.

Kullanım alanları:

 • Bataryaların ultra hızlı şarj edilmesi
 • Radyoaktif atıkların daha kolay temizlenebilmesi
 • Hızlı flash hafızalar
 • Güçlü ve daha dengeli aletler ve spor ekipmanları üretilmesi (tenis raketi gibi )
 • Grafen temelli güncellenebilen elektronik kâğıtlar
 • Küçük ve verimli biyo-sensör cihazlar
 • Bataryaların yerini alabilecek süper-kapasitörler
 • Su geçirmeyen kıyafetler
 • Daha sağlam ve hafif uçaklar ve koruma ekipmanları
 • Doku yenilenmesinde yardımcı malzeme olarak kullanmak
 • Tuzlu suyu, içilebilir suya dönüştürmek
 • Doğrudan vücuttaki nöronlara bağlanabilen biyonik cihazlar

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları  Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Check Also

Kira beyannamesinde son gün 5 Nisan

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira beyannameleriyle ilgili sosyal medya hesabından hatırlatmada bulundu. Şimşek, Gelir …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]