Kahveciler isyanda: Şeker karaborsaya düştü!

Elazığ Kahveciler Odası Başkanı Ferhat Evsen, mal ve hizmet satımından kaçınma ve fiyatları etkileyen kişilerin tespit edilip cezalandırılması talebiyle konuyla ilgili Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacak. Evsen, “750 liraya alıp piyasaya zamlı satanlara esnaf ve vatandaşın vebali vardır ve haklarını helal etmiyorlar” diye kaydetti.

‘750 LİRALIK ŞEKERİ PİYASAYA 1400 LİRADAN SATIYORLAR’

Şekerde esnaflar olarak büyük sorunlar yaşadıklarını belirten kahveciler odası başkanı Ferhat Evsen, “Şeker fabrikamızda şeker var devletimizin 750 liraya belirlediği bir şeker fiyatı var yalnız ortada şeker yok. Özelleştirme sonrasında Türk-Şeker isimli firmaya şekerin satışı teslim edildi. Fakat esnafımız ve vatandaşlar olarak bizler bu şekere ulaşamıyoruz” dedi.

“Fabrikadaki şekerin çıkışı var, faturalandırması var bizlere ulaşması yok. Bu konuda yetkililere sesleniyoruz, şeker sorunu çok büyük bir sorundur mümkün şekeri piyasada bulan varsa esnafımıza ulaştırmak istiyoruz” diye konuşan Evsen, “750 liralık şekerlerden bizler de istiyoruz fabrikada satışı var marketlerde satışı yok. Şekerler kapasite raporu altında tavuk çiftliği sahiplerinin bile artık şeker almayı düşündüğü bir zamanda imalattan tonlarca şeker alınıyor vatandaşa yansıması bin 300 liraya çıkıyor” dedi.

Üretim yapması gereken insanların şekerden karaborsa üzerinden bir rant oluşturduğunu belirten Evsen, “750 liralık şekeri piyasaya bin 400 liradan satıyorlar. Yakın zamanda da 50 kilo şekerin 2 bin 400 liraya çıkması konuşuluyor. Bu şekilde olursa 750 liralık şekeri esnafımız bulamazsa şeker fiyatları korkunç bir rakama çıkacak. Devletimizin şeker politikası şekerin özel sektörler arasındaki uçurumu düşürmesidir.  750 liralık uygun şeker var ancak ortada şeker yok” diye konuştu.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

“Bizlerin tek istediği fabrikadan çıkışlı 750 liralık şekere ulaşmamız” diyen Evsen, “Fabrikaların özelleşmesinden dolayı kapasite raporu altında bir sistem kurulmuş o sistemi çözemedik bir türlü esnaf ve vatandaşlarımız faydalanamıyor. O sistemin elemanları bu işten bir rant elde ediyor. Üretim ve imalat olarak kullanan herkese fabrikadan verilen şeker helal hoş olsun yalnız 750 liraya alıp piyasaya zamlı satanlara esnaf ve vatandaşın vebali vardır ve haklarını helal etmiyorlar.” dedi

Evsen son olarak, “Şekerde bir karaborsa var fabrika çıkışlı şekerler var yalnız piyasada şeker var yalnız esnaf şeker bulamıyor 750 liraya fabrikadan alıp bize yansımasının normalde 10 kilo şekerin piyasada 500 lira olması gerekirken esnafımız 300- 360 lira arasında şeker alıyor. Bu şekilde 50 kilo şekerde 500 lira para ödüyor esnafımız için çok büyük paralar bunlar. Şekerdeki bu faili meçhul suçlular hakkında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

FERRO ALAŞIM TOZLARI VE KULLANIM ALANLARI

Ferro Molibden Tozu: Otomobiller, ağır kamyonlar, köprüler ve üst geçitler, inşaat vinçleri, büyük miktarda gerilime dayanım gereken veya iyi bir mukavemete ihtiyaç duyulan diğer tüm yapılarda kullanılan çelik üretimi için kullanılır.

Ferro Wolfram Tozu: Ferro Tungsten esas olarak herhangi bir alaşımın erime noktasını arttırmak için kullanılır ve bu nedenle Havacılık, Döküm ve Kaynak Elektrot gibi çeşitli uygulamalar için uygundur. Elektrotlar içinde, Ferro Tungsten esas olarak Sert Dolgu Elektörleri ve hatta Sert Dolgu Borulu Elektrotların üretimi için kullanılır.

-Ferro SilisyumTozu:  Ferrosilisyum, çelik ürün kalitesini geliştirmek için sıvı metalde oksijeni gidermek amacıyla alaşım elementi olarak kullanılır. Silisyum temel olarak mukavemet ve aşınma direnci, esneklik (yay çelikleri), korozyon direnci (ısıya dayanıklı çelikler) ve düşük elektriksel iletkenlik ve mıknatıssal büzülme (elektriksel çelikler) özelliklerini arttırır. Düşük Al içerikli Standart FeSi, Yüksek Saflıktaki FeSi ve düşük karbonlu FeSi ürünleri, transformatör/motor, rulman, darbe emici, araç lastiklerinde çelik kord bezi ve paslanmaz çelik imalatında kullanılan özel kalitede çeliklerin üretiminde kullanılmaktadır.

Ferro Krom LCTozu: Düşük Karbonlu Ferro Krom, Karbon yüzdesini Karbon seviyelerini etkilemeksizin ayarlanması gereken çelik içine eklenir. Düşük Karbonlu Ferro Krom Toz, Kaynak Elektrotları ve Çubuk Elektrotları gibi seveal uygulamalarda kullanılır.

Ferro TitanyumTozu:  Ferro Titanyum, Kükürt, Karbon, Oksijen ve Azot ile son derece reaktif olduğu için Çelik Üretiminde Temizlik Maddesi olarak kullanılır. Ayrıca deoksidasyon, kükürt giderme ve denitrifikasyon için kullanılır. Ferro Titanyum, Kaynak Elektrotları ve Yangın İşleri uygulamalarında da kullanılır.

Ferro VanadiumTozu: Ferro Vanadyum, alkalilere ve ayrıca sülfürik ve hidroklorik asitlere karşı stabilite sağlar. Ferro Vanadyum, Çeliğe Karşı Korozyonun Önlenmesine de Yardımcı Olur. Aynı zamanda Çelik, Döküm ve Kaynak malzemelerinin Çekme Dayanımının arttırılmasına da yardımcı olur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ 0216 4421200-05523307100-05325466184www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com 

nanomikron.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]