İnci GS Yuasa ortaklığı beş yaşında

İnci Holding iştiraki İnci Akü ve Japon GS Yuasa’nın 2015 yılında hayata geçirdiği ortaklık beşinci yılını doldurdu. İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “2015 yılında büyük hedeflerle yola çıktık ve bugün geldiğimiz noktada sektörümüze kalitede liderlik ediyoruz. Ülkemiz, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için daha iyisini yapmak arzusuyla emek veriyor, en güvenilen enerji depolama şirketi olma vizyonumuzla çok çalışıyoruz. Türk ve Japon ortaklarımızdan aldığımız enerjiyle yazacağımız yeni başarı hikayeleri için heyecanlıyız” dedi 

 

Akü sektörüne kalitede liderlik eden İnci GS Yuasa, enerji depolama sektörünün geleceğini tayin etmeye devam ediyor. İnci Holding iştiraki İnci Akü ve Japon akü devi GS Yuasa’nın 2015 yılında hayata geçirdiği ortaklıktan doğan İnci GS Yuasa, beşinci yıla özel bir kutlama gerçekleştirdi. Pandemi nedeniyle çevrim içi ortamda düzenlenen etkinliğin açılışı beşinci yıl için özel hazırlanan bir videoyla yapıldı, ardından İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve GS Yuasa Başkanı Osamu Murao video mesajla davetlilere seslendi. Etkinlikte İnci GS Yuasa Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karabağlı, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik ve İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktör Vekili Hirofumi Umetani de konuşmacı olarak yer aldı.

 

“300 milyon lira yatırım yaptık”

 

Ortaklığın yarattığı sinerjiyle sektörde pek çok ilki hayata geçirdiklerini belirten İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, 2015’ten yana büyüme kaydettiklerini söyledi. İnci GS Yuasa’nın yenilikçi bakış açısı ve Ar-Ge merkezinde geliştirdiği son teknoloji ürünleriyle sektörde fark yarattığını ifade eden Elbirlik, “2015 yılında büyük hedeflerle yola çıktık ve bugün geldiğimiz noktada sektörümüze kalitede liderlik ediyoruz. Ülkemiz, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için daha iyisini yapmak arzusuyla emek veriyor, en güvenilen enerji depolama şirketi olma vizyonumuzla çok çalışıyoruz. Ortaklığımızın başında ilk beş yıl için yatırım tutarını 250 milyon TL belirlemiştik. Beşinci yılımızda şirketimize değer katan yatırımların tutarı 300 milyon TL’ye çıkarak hedefinin üzerinde gerçekleşti. Üçüncü fabrikamızın faaliyete alınmasıyla otomotiv aküsü üretim kapasitemizi beş yılda yüzde 40 artırmış olduk. Endüstriyel akü tarafında da kapasitemizi ikiye katlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

“Sektörde öncü ürünler geliştiriyoruz”

 

İnci GS Yuasa’nın Ar-Ge merkezinde geliştirilen İnci Akü Maxim A Gorilla ve yenilenen ürün serileri ile 2019 yılında sektörde fark yarattıklarını belirten Elbirlik, “Otomotiv ve endüstriyel alanlarda kullanılan aküleri en yüksek kalite standardı ile geliştirmeyi işimizin merkezinde tutuyoruz. Beş yılda yaptığımız toplam yatırımımızın yüzde 60’ını teknoloji alanında gerçekleştirdik. Teknolojimizi iyileştirerek, sektörümüzde kalitenin referans noktası olmak için çalışıyoruz. Bu yıl yeni ürünümüz İnci Akü EFB Max Tigris ile çıtayı biraz daha yukarı taşıdık. Otomotiv üreticilerinin ve araç kullanıcılarının yarınlarda oluşacak beklentilerine en doğru çözümleri sunmak için sektörde yeni nesil araçlara yönelik öncü ürünler geliştiriyoruz” dedi.

 

Elbirlik, “Ortaklığımızın ilk beş yılını başarıyla tamamlamış olmaktan son derece mutluyuz. Bu bir yıl dönümü değil yol dönümü. İkinci beş yıl için de hedeflerimiz büyük. Türk ve Japon ortaklarımızdan aldığımız enerjiyle yazacağımız yeni başarı hikayeleri için heyecanlıyız. Önümüzdeki dönemde yalnızca üretim gücümüzle değil hizmette öncülüğümüzle, marka gücümüzle ve kalite liderliğimizle fark yaratacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

 

Etkinliğin ikinci bölümünde ise İnci GS Yuasa çalışanlarının beşinci yıl dönümü mesajlarından oluşan bir video kolaj ekrana getirildi. Kıdem Ödülleri’nin verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekilerek etkinlik sona erdi.

 

 

İnci GS Yuasa Hakkında

Akü sektöründe üretim ve satış faaliyetleri yürüten İnci GS Yuasa, İnci Holding ve GS Yuasa iştirakidir. Manisa’daki üç fabrikası ve 800 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük akü üreticisi konumundadır. Tüm süreçlerinde mükemmelliği ilke edinen İnci GS Yuasa, tüketici odaklı yaklaşımı ve geliştirdiği yeni teknolojilerle 6 kıtada 80’in üzerinde ülkede ürünlerini ve hizmetlerini tüketicilere ulaştırmaktadır. İnci GS Yuasa, yurt içinde 80 ana bayi, 200 enerji uzmanı, 300 yetkilendirilmiş servisi ve 3 bin 500 perakende satış noktası ile faaliyet göstermektedir. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları 2020” listesinde İnci Akü en değerli akü markası seçilmiştir. Sektörün ilk Ar-Ge merkezini kuran İnci GS Yuasa, yenilikçi bakış açısı ve teknolojik ürünleriyle sektöre ve paydaşlarına değer katar, sürdürülebilir çevre yaklaşımı ile en güvenilen enerji depolama şirketi olma vizyonuyla çalışır.

Check Also

Sepiyolit ne işe yarar?

Özgül yüzey alanı ve buna bağlı yüksek absorpsiyon özelliğinden dolayı sepiyolitin başlıca kullanım alanları şunlardır; …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]