Hapag-Lloyd’dan DSME’ye 6 megamax konteyner siparişi: 1 Milyar Dolar!

Almanya merkezli Hapag-Lloyd Güney Kore merkezli DSME’ye altı adet 23.500 teu’luk ultra büyük konteyner gemilerinin çift yakıtlı LNG motorlarla donatılacağı ve 2023 Nisan/Aralık tarihleri arasında teslim edileceği açıklandı. Hapag-Lloyd, Avrupa – Uzak Doğu rotalarında faaliyet göstereceğini belirtti.

Hapag-Lloyd CEO’su Rolf Habben Jansen “Altı ultra büyük konteyner gemisine yapılan yatırımla, yalnızca slot maliyetlerini düşürmek ve Avrupa – Uzak Doğu ticaretinde rekabet gücümüzü artırmakla kalmayacağız, aynı zamanda filomuzu ileriye dönük modernize etme konusunda önemli bir adım atacağız.Tüm bunların yanında çevreye verdiğimiz zararı daha da azaltacağız.” ifadelerini kullandı.

Şirketin altı gemi için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırım yaptığı açıklandı.

Hapag-Lloyd, gemi siparişlerini yılın başlarında onaylayacağını ancak Covid-19 nedeniyle konteyner taşımacılığına olan talebin düşmesiyle planlarını erteledğini duyurmuştu.

Check Also

ERÜ’den Malezya’daki 3 üniversite ile iş birliği

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Malezya’daki 3 üniversiteden oluşan Araştırma Konsorsiyumu ile iş birliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında ERÜ ve konsorsiyum üyesi üniversiteler ile araştırma ortaklığı yapılacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]