Ezion, 22 milyon dolara liftboat sattı!

Singapur merkezli Ezion Holdings, Teras Fortress 2 isimli 2015 yapımı çeşitli açık deniz maden keşif ve üretimini veya açık deniz inşaat faaliyetlerini destekleyen ekipman ve malzemeleri taşıyabilen nispeten büyük bir açık güverteye sahip, kendinden tahrikli bir gemi olarak tabir edilen ”liftboat”un satışı için anlaşma imzaladı.

”Liftboat”un satışı için Virgo Shipping ile anlaşma imzalandığı açıklandı. Virgo Shipping’in açık deniz petrol ve gaz endüstrisi için gemi kiralama işiyle ilgilenen Singapur merkezli bir şirket olduğu biliniyor.

Ezion, satışın şirketi işletme maliyetlerinden kurtardığını ve banka kredilerinin kısmi geri ödenmesi yoluyla yükümlülükleri azaltmasına olanak sağlayacağını söyledi.

Eylül ayında Teras Ocean isimli rüzgar türbini kurulum gemisin satışını gerçekleştiren Ezion Holdings’in üzerindeki finansal baskıyı hafifletmek için gemilerini sattığı anlaşılıyor.

Check Also

Çiğli ‘İnsan Hakları Kenti’ raporu yayımladı

Çiğli Belediyesi, İnsan Hakları Kenti Göstergeleri ve Gerçekleşme Durumu çalışması kapsamında ilçedeki kırılgan grupları ele aldığı 2023 yılı raporunu yayınladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]