Disodyum Fosfat (DSP) Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Disodyum fosfatın kimyasal adı disodyum hidrojen fosfattır. Öncelikle iki biçimde oluşur. Birincisi kristalimsi bir form, ikincisi susuz bir formdur. Susuz şekli su içermez.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

Disodyum fosfat bir asit düzenleyici ve bir kenetleme maddesidir. Fosforik asitin sodyum tuzundan (ABD’de mayalanmış fosfatlardan) sentezlenir. Disodyum fosfat, çoğu donma ve krema sırasında sistemi dengelemek için bir emülgatör olarak işlev görür.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

Kullanım Alanları

  • Di sodyum fosfat Krem Buğday da yemek zamanı hızlandırmak için, gibi ürün paketinin maddeler panelinde açıklanan kullanılabilir.
  • Di sodyum fosfat çok buhar kazanı uygulamalarında tri sodyum fosfat ile birlikte kullanılır. Kalsiyum ölçekli oluşumunu geciktirir ücretsiz fosfat döküm malzemeleridir.
  • Tek bazlı ve di bazik sodyum fosfat veya kabızlık tedavisi için bir kolonoskopi öncesi bağırsak temizlemek için bir tuzlu müshil olarak kullanılır.
  • Sanayide de inceltici olarak görev yapar. Tütün endüstrisinde bir nem tutucu olarak kullanılır.
  • Disodyum sülfat olarak bilinen disodyum hidrojen fosfat, hem doğal hem de yapay reaksiyonlarda her gün kullanılır.
  • Disodyum fosfat tıbben karaciğer yıkamada kullanılır. Yıkama zararlı toksinlerin ve hastalığın karaciğerini temizler. Hasar görmüş veya zayıflamış karaciğerleri olanlar, yıkamayla birlikte karaciğerlerinin sağlığını güçlendirebilir veya hatta onarabilirler.
  • Disodyum fosfat, vücudun dışında süt gıdaları üretimi de dahil olmak üzere birçok kullanım alanı bulur. Pastörize peynirin imalatında önemli bir bileşen olup sertleştirmek için süte eklenir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Türkiyenin Kimya Deposu // Kimyadeposu.com

Check Also

Düşük karbona geçişte bankalar yeni bir rol üstlenecek. Bain & Company’nin çalışması, bankaların 2030’a kadar …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]