Deniz yakıtlarının geleceği şekilleniyor: MSC, Hidrojen Konseyi’ne katıldı!

Mediterranean Shipping Company (MSC), hidrojenden elde edilen yakıtlarla ilgili Ar-Ge’yi hızlandırmak ve sektörler arası işbirliği teşvik etmek için kurulan küresel bir endüstri kuruluşu olan Hidrojen Konseyi’ne üye olarak CMA CGM ve Nippon Yusen Kaisha (NYK) gibi diğer deniz taşımacılarının arasına katıldı.

MSC’de başkan yardımcısı olan Bud Darr; “MSC, nakliye için temiz hidrojen yakıtlarının geliştirilmesini hızlandırmak için geniş bir paydaş kitlesiyle aktif olarak etkileşim kuruyor. Deniz taşımacılığının karbondan arındırılmasının geleceği, hem teknoloji işbirliği hem de tedarik açısından güçlü ortaklıklara bağlı olacaktır. Uzun vadede tüm endüstrileri karbondan arındırmak için pazara alternatif yakıtlar ve alternatif tahrik teknolojileri getirmek için Ar-Ge çabalarına büyük miktarda enerji ve sermaye enjeksiyonu yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Hidrojen Konseyi’nin, temiz enerji geçişini teşvik etme vizyonuyla uzun vadede yakıt olarak hidrojen kullanma hedefine sahip şirketleri bir araya getiren küresel bir girişim olduğu biliniyor.

Check Also

Spot piyasada doğal gaz fiyatları

Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp gazın referans fiyatı 2 bin 177 lira 13 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]