Çin, Hyundai Heavy’nin DSME ile birleşmesini onayladı!

Çin’in Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi, potansiyel birleşmenin adil piyasa rekabetine zarar vermeyeceği konusunda bir fikir birliğine vardı ve birleşme için koşulsuz bir şekilde onay verdi.

Bu, Kazakistan ve Singapur’daki anti-tröst kurumlarının birleşme için onay vermesinden sonra tersanelerin aldığı üçüncü onay oldu.

HHI, geçen yıl DÖYE’nin % 55.72 hissesini satın almak için bir anlaşma yapmıştı. Dünyanın en büyük gemi şirketlerinden birini yaratacak birleşmenin incelenmesi Avrupa Birliği tarafından Rekabet Hukuku kuralları uyarınca devam etmekte.

Japon hükümeti Şubat ayında Dünya Ticaret Örgütü’ne birleşmenin meşrutiyetini sorgulayan bir dilekçe vermişti. Ayrıca Çin tarafından işletilen diğer iki büyük gemi inşa şirketi CSSC ve CSIC de geçen yıl China Shipbuilding Group’u kurarak birleşmişti.

Check Also

Kaspersky’den sosyal medyada stresi azaltmaya yönelik ipuçları

- Kaspersky Web İçerik Analizi Uzmanı Anna Larkina: - "Kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini artıran Kaspersky çözümleri, dijital etkileşime bilinçli bir yaklaşımla, çevrim içi deneyimimizi bir stres kaynağından olumlu bir etkileşime dönüştürebilir"

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]