Bosch arıza tespit cihazı ile ikinci el otomobilde kilometre manipülasyonuna son!

İkinci el araçların gerçek kilometre bilgisini şüpheye düşmeyecek şekilde belirlemek her zaman kolay değildir. Kiralık araçlar iade edilirken veya bilirkişi raporları için dahi olsa kullanılmış araçların değerlemesi için gerçek kilometre ölçümü önemlidir. Çok sayıda motorlu araçta, kilometre sayaçları az bir teknik çabayla kolayca değiştirilebiliyor. Bu tür olayların tümü kayda geçmemiş olsa da sayı oldukça yüksek: Alman otomobil kulübü ADAC’nin de bildirdiği üzere polis, Almanya’da satılan her üç kullanılmış araçtan birinde manipüle edilmiş kilometre sayacı olduğunu varsayıyor*. Kompakt Bosch KTS 250 arıza tespit cihazının yeni işlevi, otomotiv işletmelerinin ve bilirkişilerin aracın farklı kontrol ünitelerinde saklanan kilometre bilgilerini okuyabilmelerini sağlıyor. Bu veriyi kilometre sayacında gösterilen kilometre bilgisi ile karşılaştırarak, kilometre sayacının inandırıcı olup olmadığını veya diğer değerlerden farklı olup olmadığını kolayca belirleyebiliyorlar. Bu, kullanılmış araç değerlemeleri, kiralamadan dönüş ve hatta araç değerine ilişkin bilirkişi raporları açısından aracın mevcut değeri üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Sigorta şirketlerinin bu testi hasar değerlendirmelerine dâhil etmelerine ve hatta sözleşmeyle kararlaştırılan yıllık kilometre performans karşılaştırma yapmalarına imkân verir.

 

Farklı kontrol ünitelerinde saklanan kilometre bilgileri 

Çoğu durumda, aracın kilometre bilgisi sadece aracın gösterge panelindeki kilometre sayacında değil, aynı zamanda çok çeşitli farklı elektronik kontrol ünitelerinde de saklanır. Koltuk hafızası veya park yardım kontrol ünitesi bile araç kilometre bilgisini içerebilir. Son yıllarda modern araçlar, giderek daha fazla sayıda kontrol ünitesiyle donatılıyor. Sonuç olarak, günümüz araçlarının gerçek kilometre bilgisi genellikle farklı kaynaklarda aynı anda saklanıyor.

 

Bosch KTS 250 arıza tespit cihazı OBD kablosuyla araca bağlandığında, kontrol ünitesinin ve hata belleğinin gerçek değerleri okunmasını sağlıyor. Yeni KTS 250 kilometre bilgisi okuma işlevi, farklı kontrol ünitelerinde saklanan ayrı kilometre değerlerinin bir listesini oluşturuyor. Daha sonra, servisin ağ yazıcısına göndererek tanı protokolünü yazdırmak veya bir ek olarak ve doğrudan KTS 250’den e-mail ile göndermek için kablosuz ağ bağlantısı kullanılabiliyor.

 

Esitronic arıza tespit yazılımı ile kapsamlı ECU tanılaması 

Bosch’un, mobil uygulamalar için kompakt KTS 250 ECU arıza tespit cihazı sezgisel ve Android tabanlı ara yüzü, son derece kullanıcı dostu olmasıyla öne çıkıyor. Bosch Esitronic tanı yazılımına sahip KTS 250, piyasada bulunan neredeyse her tür binek otomobilde hızlı ECU tanılaması sağlıyor. Araç kimlik numarası (VIN) ile otomatik araç tanımlama işlemi tamamlandıktan sonra, araç üzerindeki tüm kontrol ünitelerine genel bir bakış sunuyor. Test cihazı, mobil uygulaması için gereken gücü sağlayan entegre bir lityum-iyon pille donatılmıştır. Tanı sırasında, test edilen aracın OBD konektörü aracılığıyla sağladığı enerji KTS 250’ye gönderiliyor.

 

Bosch, yeni kilometre bilgisi okuma işlevini de ekleyerek KTS 250 test cihazının uygulama alanını daha da genişletti. Kiralamadaki araçları iade edilen araç kiralama şirketleri veya satmak üzere ikinci el araçları kabul eden araç bayileri ve servisler için hasar değerlendirmesi artık çok daha kolay. KTS 250, araç değer raporunda kullanım açısından hem sigorta şirketleri hem de bilirkişiler için de artık aynı seviyede uygunluk sunuyor.

Sodyum Metabisülfitin Kullanıldığı Yerler:

Sodyum Metabisülfit kullanan sektörlerden bazıları şunlardır ;
• Tekstil yardımcı kimyasal olarak sodyum metabisulfit kullanılır.
• Temizlik malzemeleri imalatında kullanımı vardır.
• Gıda sektöründe yiyeceklerin korunması amaçlı olarak (E223) sodyum metabisulfit kullanılır.
• Şarap ve bira yapımında sodyum metabisulfit kullanılır.
• Şekerleme üretiminde sodyum metabisulfit kullanılır.
• İçme suyu ters osmoz membranları için temizleme ajanı olarak kullanılır.
• Arıtmalarda kromun indergemesinde
 sodyum metabisulfit kullanılır.
• Boya kimyasalları sektöründe sodyum metabisülfit kullanılır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları  Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

 

Check Also

Düşük karbona geçişte bankalar yeni bir rol üstlenecek. Bain & Company’nin çalışması, bankaların 2030’a kadar …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]