Bir ülke daha borçlarını erteliyor

Ukrayna, dış borçlarının (eurobond tahvilleri) geri ödemelerini ve faiz ödemelerini 1 Ağustos’tan itibaren 24 ay erteleme niyeti çerçevesinde bir karar açıkladı.

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlayan işgalinin etkileriyle mücadele eden Ukrayna hükümeti bugün yayımlanan kararda Maliye Bakanlığı’nı alacaklı taraflarla 15 Ağustos’tan önce görüşmesi ve ertelenen ödemelerde ilave faiz teklif etmesi için talimat verdi.

Hükümet aynı zamanda GSYİH’e dayandırılan borçlarının ödemelerini de Mayıs 2023’ten Ağustos 2024’e ertelemeyi planlıyor.

Ukrayna’nın yaklaşık 19.5 milyar Euro değerinde ödemesi bulunan eurobond tahvillerinin vadesi 2022-2033 arasından 2024-2035 aralığına ertelenmiş olacak.

TEMERRÜT LİSTESİ BÜYÜYOR

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, önceki gün Belarus’un uzun vadeli döviz değerlemesini C’den “sınırlı temerrüte” indirmişti.

Bu adım Belarus’un 2027 vadeli eurobond kupon ödemelerini dolar yerine Belarus rublesi ile ödemeyi talep etmesi ve 29 Haziran’da yapması gereken ödemeyi yapmamasının ardından atılmıştı.

Geçtiğimiz yıl Lübnan temerrüde düşmüş, bu yılın mayıs ayında da Sri Lanka borç krizi nedeniyle temerrüde düştüğünü ilan etmişti.

Rusya ise ödeme sistemlerinin engellenmesi nedeniyle geçtiğimiz haftalarda 1918 yılından bu yana ilk kez temerrüde düşürülmüştü.

BATILI ÜLKELERDEN ERTELEME

Öte yandan, Ukrayna’ya borç veren Batılı ülkeler, Kiev’in bugün açıkladığı borç ödemelerini erteleme planının ardından Ukrayna’nın borç yükümlülüklerini 1 Ağustos’tan itibaren 2023’ün sonuna kadar erteleyeceklerini belirtti.

Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD’nin aralarında bulunduğu kreditör ülkeler grubu, Ukrayna’nın borç yükümlülüklerinin 2023’ten sonra olasılıkla bir yıl daha erteleyebileceklerini de belirtti.

Ukrayna, eurobond tahvillerinin geri ödemelerini ve faiz ödemelerini 1 Ağustos’tan itibaren 24 ay erteleme niyeti çerçevesinde bugün bir karar açıklamıştı.

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlayan işgalinin etkileriyle mücadele eden Ukrayna hükümeti kararda Maliye Bakanlığı’na alacaklı taraflarla 15 Ağustos’tan önce görüşmesi ve ertelenen ödemelerde ilave faiz teklif etmesi için talimat vermişti.

Ukrayna hükümeti aynı zamanda GSYH’ye dayandırılan borçlarının ödemelerini de Mayıs 2023’ten Ağustos 2024’e ertelemeyi planlıyordu.

Kreditör ülkeler grubu, Ukrayna devlet tahvili sahiplerini de Kiev’in iki yıl ödeme erteleme talebini kabul etmeye çağırdı.

Ukrayna’nın 20 milyar dolar civarı eurobond ödemesi yükümlülüğü bulunuyor. 

FERRO ALAŞIM TOZLARI VE KULLANIM ALANLARI

Ferro Molibden Tozu: Otomobiller, ağır kamyonlar, köprüler ve üst geçitler, inşaat vinçleri, büyük miktarda gerilime dayanım gereken veya iyi bir mukavemete ihtiyaç duyulan diğer tüm yapılarda kullanılan çelik üretimi için kullanılır.

Ferro Wolfram Tozu: Ferro Tungsten esas olarak herhangi bir alaşımın erime noktasını arttırmak için kullanılır ve bu nedenle Havacılık, Döküm ve Kaynak Elektrot gibi çeşitli uygulamalar için uygundur. Elektrotlar içinde, Ferro Tungsten esas olarak Sert Dolgu Elektörleri ve hatta Sert Dolgu Borulu Elektrotların üretimi için kullanılır.

-Ferro SilisyumTozu:  Ferrosilisyum, çelik ürün kalitesini geliştirmek için sıvı metalde oksijeni gidermek amacıyla alaşım elementi olarak kullanılır. Silisyum temel olarak mukavemet ve aşınma direnci, esneklik (yay çelikleri), korozyon direnci (ısıya dayanıklı çelikler) ve düşük elektriksel iletkenlik ve mıknatıssal büzülme (elektriksel çelikler) özelliklerini arttırır. Düşük Al içerikli Standart FeSi, Yüksek Saflıktaki FeSi ve düşük karbonlu FeSi ürünleri, transformatör/motor, rulman, darbe emici, araç lastiklerinde çelik kord bezi ve paslanmaz çelik imalatında kullanılan özel kalitede çeliklerin üretiminde kullanılmaktadır.

Ferro Krom LCTozu: Düşük Karbonlu Ferro Krom, Karbon yüzdesini Karbon seviyelerini etkilemeksizin ayarlanması gereken çelik içine eklenir. Düşük Karbonlu Ferro Krom Toz, Kaynak Elektrotları ve Çubuk Elektrotları gibi seveal uygulamalarda kullanılır.

Ferro TitanyumTozu:  Ferro Titanyum, Kükürt, Karbon, Oksijen ve Azot ile son derece reaktif olduğu için Çelik Üretiminde Temizlik Maddesi olarak kullanılır. Ayrıca deoksidasyon, kükürt giderme ve denitrifikasyon için kullanılır. Ferro Titanyum, Kaynak Elektrotları ve Yangın İşleri uygulamalarında da kullanılır.

Ferro VanadiumTozu: Ferro Vanadyum, alkalilere ve ayrıca sülfürik ve hidroklorik asitlere karşı stabilite sağlar. Ferro Vanadyum, Çeliğe Karşı Korozyonun Önlenmesine de Yardımcı Olur. Aynı zamanda Çelik, Döküm ve Kaynak malzemelerinin Çekme Dayanımının arttırılmasına da yardımcı olur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ 0216 4421200-05523307100-05325466184www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com 

nanomikron.com

logisticadergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]