Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/miningpr/public_html/logisticusdergisi.com/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/miningpr/public_html/logisticusdergisi.com/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Pegasus’tan 500 milyon dolarlık anlaşma – Logisticus Dergisi

Pegasus’tan 500 milyon dolarlık anlaşma


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/miningpr/public_html/logisticusdergisi.com/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Pegasus Havayolları, Dubai Air Show’da motor üreticisi CFM International ile 90 rutin bakım ziyaretini kapsayan 8 yıllık bir motor bakımı ve yedek parça tedariği anlaşması imzaladı.

Sözleşme Pegasus’un filosunda yer alan 56 adet Boeing 737-800 uçağının motorlarının 8 yıllık bakım anlaşmasının yanı sıra CFM’den 4 tane yedek motor satın alımını da kapsıyor. Yaklaşık değeri 500 milyon dolar olan anlaşma, Dubai Air Show’daki CFM International standında, Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat ve CFM International’ın CEO’su Paul Ebanga tarafından imzalandı.

Pegasus, charter bir uçak firması olarak kurulduğu 1990 yılından beri CFM ile birlikte çalışıyor. CFM56 motorları ile güçlendirilen 56 adet boeing 737 ve 9 adet Airbus uçaklık filosu ile Pegasus, Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da toplam 103 noktaya tarifeli seferler düzenliyor.

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, anlaşma ile ilgili olarak ‘25 yıllık tecrübemizle, CFM’in müşterilerilerine yüksek kaliteyle hizmet verdiğini biliyoruz. İmzaladığımız bu anlaşmayla CFM56 motorlarımızı, bakımları sonrasında da üreticinin sağladığı yüksek standartlarla kullanmaya devam edeceğiz’ dedi.

CFM International’ın CEO’su Paul Ebanga ise ‘Pegasus ile ilişkimizde yeni bir döneme başlıyoruz. Pegasus’un devam eden büyümesini ve karlılığını CFM’in orijinal bakımıyla destekleyebileceğimiz için mutluyuz’ şeklinde konuştu.

Check Also

THY uçağına ilk kez yabancı isim verildi

Türk Hava Yolları nostalji yaşatmak için eski dış boyamalarından olan çizgili desenini bir Airbus A300 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir