Yolculuk Paylaşım Uygulaması MOIA’nın Araç Filosunun Lastikleri Continental’e Emanet!

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental ile Almanya’nın Hamburg ve Hannover şehirlerinde yolculuk paylaşım hizmetleri veren Volkswagen’in mobilite hizmetleri firması MOIA, geleceğin sürdürülebilir mobilitesine ulaşmak için önemli bir iş birliğine imza attı. Continental, VanContact 4Season lastikleriyle yolculuk paylaşım servisi MOIA’nın yanında yer alacak. Aynı zamanda hizmet ortağı Vergölst ile birlikte MOIA’nın araç filosunun lastik performansından da sorumlu olacak ve arıza hizmeti sunacak.

Continental ve MOIA, geleceğin sürdürülebilir mobilitesine ulaşma yolunda önemli bir iş birliğine imza attı. Premium lastik üreticisi Continental, Conti360° Filo Çözümleri ile Almanya’nın Hamburg ve Hannover şehirlerinde yolculuk paylaşım hizmetleri veren MOIA’nın yanında yer alacak. Aynı zamanda MOIA için ileri teknolojiyle geliştirdiği VanContact 4Season lastiklerini tasarlayan Continental, hizmet ortağı Vergölst ile birlikte MOIA’nın lastik performansından sorumlu olacak ve arıza hizmeti sunacak.

Geleceğin elektrikli mobilitesi için Continental lastikleri

İş birliği hakkında konuşan Continental Almanya Filo Departmanı Müdürü Annika Lorenz, “Halihazırda ticari araç sektörüne sunduğumuz 360° Filo Çözümleri konseptimizi MOIA’nın yeni ve inovatif mobilite konseptine başarıyla uyarladık” dedi. Volkswagen’in ihtiyaçları doğrultusunda MOIA için VanContact 4Season lastiğini geliştirdiklerini söyleyen Annika Lorenz, “Geliştirdiğimiz VanContact 4Season lastiği, daha fazla enerji verimliliği sunarken düşük yuvarlanma direncinin yanı sıra ıslak ve kaygan yollarda iyi fren performansı ile maksimum sürüş kalitesi ve birinci sınıf güvenlik sağlıyor” açıklamasında bulundu.

365 gün lastik servis hizmeti

Continental ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin MOIA için pek çok avantaj yarattığını belirten MOIA Almanya’nın Operasyonlarından Sorumlu CEO’su Jens-Michael May, “Hamburg ve Hannover filolarımız için Continental gibi güvenilir bir ortak bulmaktan son derece mutluyuz. Bizim için özel olarak geliştirilen dört mevsim lastiğiyle birleşen Conti360 ° Filo Çözümleri konseptinin, filolarımızın güvenliğini, 24 saat lastik servis hizmetinin de filolarımızın verimliliğini artıracağına inanıyoruz” dedi.

2018 yılının ortalarında Hannover’de, Nisan 2019’dan itibaren de Hamburg’da yolculuk paylaşım hizmetleri sunmaya başlayan Volkswagen’in mobilite hizmetleri firması MOIA, yolculuk paylaşım sistemiyle kalkış ve varış noktaları birbirine yakın olan kişileri aynı araca yönlendiriyor. Bu sayede MOIA, hizmet verdiği kent sakinlerinin araçlarını evde bırakmaya teşvik ediyor. MOIA, kentlerin hava kirliliği, tıkanıklık, gürültü ve yer sıkıntısı gibi trafikle ilgili sorunlarını çözmelerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda Continental, çok yönlü profesyonel lastik servisi ile MOIA’nın EV filosuna ait lastiklerin basınçlarının takip edilmesini ve teknik açıdan en iyi durumda olmalarını da garanti ediyor.

Conti360° Filo Çözümleri; Continental’in müşteri ihtiyaçlarına göre şekillenen, lastik ve servis açısından en düşük toplam sürüş maliyetlerine ulaşılmasını sağlayan, çok yönlü bir profesyonel lastik servisidir. Bu servis, doğru lastiklerin seçimi ve takılması, sürekli izlenmesi ve raporlanmasının yanı sıra lastik arızasına ve aşınmış lastiklere doğru ve hızlı bir şekilde müdahale edilmesini içeriyor.

Check Also

Kira beyannamesinde son gün 5 Nisan

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira beyannameleriyle ilgili sosyal medya hesabından hatırlatmada bulundu. Şimşek, Gelir …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]