“Vergi indirimi olmadan akaryakıt fiyatı düşmez”

Uluslararası piyasalarda petrol varil fiyatlarının 120 dolar seviyelerini görmesiyle Türkiye’de akaryakıt ürünlerine art arda zam yapıldı. Ancak varil fiyatının 100 dolara gerilemesi indirim olarak yansımadı. 1 yıl önce benzinin litresi 7.8 TL’den satılırken, düne kadar bu fiyat 23.66 TL seviyesindeydi. Aynı şekilde 1 yıl önce 7.2 TL’den satılan motorinin fiyatı, 25.42 TL’ye kadar çıktı.

Bu yıl petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki artış nedeniyle devletin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) tahsilatı artmaya başlayınca eşel-mobil sisteminin uygulanmasından vazgeçildiğini söyleyen Vergi Uzmanı ve SÖZCÜ Yazarı Dr. Nedim Türkmen, bu yıl için konulan 32 milyar 152 milyon liralık vergi tahsilatı hedefine neredeyse ulaşıldığını belirtti. Türkmen, “İlk 5 ayın sonunda petrol ve doğalgaz ürünleri ÖTV tahsilatı 28 milyar 319 milyon lira oldu. Yani bütün yıl için belirlenen hedefe ilk 5 ay sonunda sadece 3 milyar 833 milyon lira kaldı” dedi.

6.5 TL UCUZLUK MÜMKÜN

Ek Bütçe Kanunu ile yıl sonuna kadar petrol ve doğalgaz ürünleri ÖTV hedefine 47 milyar 208 milyon lira ilave hedef konulduğunu anlatan Türkmen, şöyle konuştu:

“Vatandaşın akaryakıtı daha ucuza alabilmesi için yıl sonuna kadar ÖTV ve KDV  alınmaz ise litrede yaklaşık 6.5 lira bir ucuzlama mümkün. Ek bütçeden sonra bu ucuzlamayı sağlayacak bir düzenlemenin geleceğini beklemek hayalcilik olacaktır.”

Benzine 96 kuruş indirim

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Son zamların ardından benzine indirim geldi. Benzinin litre fiyatına dün gece yarısından itibaren gelen 96 kuruş indirimle, litre fiyatı 22.70 TL oldu. Motorinde ise herhangi bir değişikliğe gidilmedi ve 25.42 liradan satılmaya devam ediliyor.

Nureddin Nebati

Nebati: İlave düşüşler olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, akaryakıt fiyatları hakkında konuştu. Küresel fiyat oluşumlarına bağlı olarak yakın zamanda akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler beklendiğini ifade eden Nebati, bununla ilgili bir rakam vermezken, haziran ayından bu yana yapılan indirimleri örnek gösterdi.

 

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]