UZMAR, Uluslararası SURV Konferansında ar-ge projesi “AUTOPLAN”ı sunacak

Bu yıl 13-14 Ocak 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan SURV10 (Tarama, Arama ve Kurtarma Araçları Konferansı) konferansında UZMAR, OES Denizcilik, FRIENDSHIP Systems, Berlin Teknik Üniversitesi ve SVA Potsdam’la birlikte MARTERA kapsamında yürütmekte olduğu ar-ge projesi “AUTOPLAN”ı sunacak.

Tasarım, yeni araçlar, üretim, kural ve yönetmelikler,ekipman, sevk sistemleri, yeşil enerji, operasyon ve eğitim gibi konu başlıklarının yer alacağı konferansta tasarımı UZMAR’a ait olan yarı kayıcı tekne formu ve yapılması planlanan parametrik modelleme, havuz testi çalışmaları ile yüksek süratte manevra durumlarında stabilitenin sağlanmasına yardımcı olacak sistem anlatılacak. Arama ve Kurtarma Tekne Zanaatı Online Konferansı’nın, hem askeri hem de sivil gemilerin tartışılması için bir forum sağlayacağı bildirildi.

Konferansta kılavuz kaptanlar, sahil güvenlik görevlileri ve polislerin yanı sıra arama kurtarma kuruluşları tarafından kullanılan tüm gemi, ekipman ve yöntem yelpazesine dair dökümanalar sunulacak.

Konferansta arama kurtarma amacıyla kullanılan gemilerin yeni tasarımlarının, uygulamalarının ve operasyonlarının analizinin yanı sıra mevcut gemilerin ve bunların tüm deniz ortamlarında kullanımlarının gözden geçirileceği belirtildi.

Katılımın 270 Euro olduğu konferansta başlıklar şöyle;

•Tasarım: Uygulama, test etme ve geliştirme

• Yeni Gemiler: Yenilikçi özellikler, denemeler ve değerlendirme

• İnşaat: Malzemeler, teknikler ve kalite kontrol

• Güvenlik ve Düzenleme: ISO standartları, iyileştirmeler vb.

• Ekipman: Yeni fikir ve ürünler, kontrol sistemleri, navigasyon, yardımcı ekipman

• Makine ve Tahrik: Enerji santralleri, yakıt hücreleri, bataryalar, tahrik sistemleri

• Yeşil Teknolojiler

• Operasyon: Uygulamalar, eğitim, sağlık ve güvenlik, güvenilirlik

• Tekne tasarımcılarının ve imalatçılarının eğitimi

Check Also

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı yüzde 6,1 arttı!

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ağustosta yüzde 6,1 arttı. Türkiye limanlarında ocak-ağustos döneminde elleçlenen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]