UYUM ÖĞRENCİLERİ SERAMİK YAPTI

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in talimatıyla hayata geçirilen Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’nin öğrencileri Seramik Atölyesi’nde seramik çamuru ile kupa, vazo, saksı gibi objeler yapmayı öğrendi.

10 bin metrekarelik bir alanda engelli bireylerin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp sosyalleşmelerini sağlayacak Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi (UYUM) öğrencileri yaptıkları etkinlikler ile kalplere dokunmaya devam ediyor. Seramik Atölyesi’nde tezgâh arkasına geçen öğrenciler, seramik çamuru ile farklı şekillendirmeler yaparak el becerilerini geliştirdi. Çamuru el ve kalıp yöntemi ile şekillendirerek kurumaya bırakan öğrenciler, 1 hafta beklettikten sonra boyama aşamasını da tamamladı. Yapılan çalışmalar ile çocuklara farklı yetenekler kazandırmayı amaçladıklarını söyleyen UYUM eğitmenleri “Çocuklarımızın kendilerinin yeteneklerini keşfetmeleri için her alanda kurslarımız faaliyet göstermeye devam edecek” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise çocukları sanatın her dalı ile buluşturmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek “Çocuklarımızın bugün seramikle buluşan elleri belki de hiç bilmedikleri bir yeteneklerini keşfetmelerine vesile oldu. Verdiğimiz eğitimlerimiz ile çocuklarımızın sanatın her dalı ile tanışmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Check Also

Kurşun Oksit Ve Çeşitleri Nelerdir?

Kurşun,Pb sembolüne sahip atom numarası 82 olan ve doğada 4 kararlı izotopu olan bir elementtir.Erime …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]