Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı, olası ekmek zammına ilişkin Ensonhaber’e konuştu

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, ekmek fiyatlarının artırılması yönünde esnafın bir talebi olduğunu belirtti.

Sektörün maliyet artışları nedeniyle zam talebinin olduğunu belirten Çetin, şubat ayı içerisinde konuyla ilgili bir görüşme yapılacağını ifade etti.

Çetin’in açıklaması ‘Ekmeğe zam mı geliyor?’ sorusunu akıllara getirdi.

Ensonhaber sektörün en tepesindeki isme sordu

Ensonhaber de konuya ilişkin en net bilgiyi almak için sektörün en tepesindeki isme bağlandı.

Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ensonhaber ekranına yaptığı açıklamayla kamuoyunu bilgilendirdi.

“Ne bir fiyat artışı ne de gündemimizde ekmeğin fiyatı var”

Balcı, şubatta ekmeğe herhangi bir zam gelmeyeceğini belirtti.

Balcı konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Daha önce yapmış olduğumuz basın toplantısında ekmeğin kilogram fiyatının azami 25 lira olacağını ifade etmiştik. Ocak ve şubat ayında ekmekte yeni bir fiyatın olmadığını söylemiştik. Dolayısıyla şubat ayında ne bir fiyat artışı ne de gündemimizde ekmeğin fiyatı var.

“Ekmekte maksimum ne yapmaya çalışabilirsek onu yapıyoruz”

Şu anda maliyet bütün illere göre farklılık arz ediyor. Bütün illerden ziyade işletmeye göre de farklılık arz ediyor. Mesele bir ilde bir işletme 10 bin ya da 5 bin ekmek üretiyorsa onun ekmek maliyeti farklıdır, 3 bin üretiyorsa farklıdır. Türkiye genelinde bugünkü süreçte bakacak olursak esnafımızın eskisi gibi ekmekte kazanması mümkün değil. Ticarette sürekli aynı kar oranıyla devam etmek de mümkün değil. Bu geçtiğimiz süreç içerisinde yani yaklaşık 1,5-2 senedir gerek biz gerekse ilgili kurumlar halkımızın temel besin gıdası olan ekmekte maksimum ne yapabilirsek onu yapmaya çalışıyoruz. Fiyat konusunda fedakarlığı hem esnafımız hem de çalışanlarımız göstermekte. Bu süreci böyle geçirmeye çalışıyoruz.

“Şubatta ekmeğin fiyatı gündemimizde olmayacak”

Şubatta ekmeğin fiyatı gündemimizde olmayacak, temennimiz bunu mart, nisan götürebildiğimiz kadar götürmekte. Ekmek fiyatlarında değişiklik yapmadan ne kadar taşıyabiliyorsak taşıyacağız. Zaten bugüne kadar çalışmalarımız da o yönde oldu. Yani olağanüstü bir durum olmadıktan sonra bugün veya yarın veya şubat ayında ekmek fiyatı gibi bir gündemimiz yok.

“Halkımız mağdur olmayacak”

2022’nin mart ayında ekmek 7 lira olacak, daha sonra 10 lira olacak aralık ayında 7,5 lira olacak ocak ayında 10 lira olacak ifadeleri kamuoyunda yer buldu. Bunların hiçbirinin gerçek olmadığını yaşayarak gördük. Biz aralık ayında ekmeğin fiyatının 7,5 lira olmayacağını, daha sonra yapmış olduğumuz toplantıda ocak ve şubatta 5 lirayla devam edeceğimizi söyledik. Halkımız bu konuda geçmişte olduğu gibi çok rahat olabilir, tedirgin olunması gereken bir durum yok. Gereken neyse onu yapıyoruz, biz hiçbir zaman ekmeğe gelen maliyetleri yansıtma yolunu seçmedik. Maliyetler konusunda yapılabilecek bir çalışma varsa ilgili kurumlarla diyalog halinde onu bertaraf etmeye veya az seviyeye indirmeye çalıştık. Dolayısıyla geçmişte nasıl bir fiyat artışı yaşanmadıysa, bundan sonra da halkımızı mağdur edicek bir durumun olacağını söylemek mümkün değil.

“İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı’nın açıklaması yanlış anlaşıldı”

Şimdi bu şundan gündeme geldi anladığım kadarıyla, Istanbul Fırıncılar Odası Başkanı’nın yaptığı açıklamayla yanlış anlaşıldı. Biz ocak ve şubat ayında 5 lirayla devam edeceğimizi söyledikten sonra sayın başkanımız onu şubat ayında bir daha değerlendireceğiz diye yorumlamış olabilir kendisini. Dolayısıyla şubat ayında bir görüşme olacağı yok bunu düzeltmek gerekiyor. 3-4-5 ay sonrası öngörmemiz sağlıklı olmaz, ama yakın zamanda ciddi bir artış olmadığı için ne görüşülmesi ne de fiyat artışı söz konusu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Bursa’da yetkililerden su kullanma konusunda uyarı mesajı

Kentin içme suyunu karşılayan Nilüfer Barajı’nın oranı yüzde 4’e düşerken, Doğancı Barajı’nın doluluk oranı yüzde 27’ye düşmesi üzerine BUSKİ vatandaşları duyarlı olması konusunda uyaran mesaj attı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]