THY, Amerikalı kadınlara Türkiye’de Türkçe öğretecek

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh ile bugün Yeşilköy’deki THY Genel Müdürlüğü’nde bir araya geldi.

Bolat, görüşmenin detaylarını sosyal iş ağı ve paylaşım platformu ‘Linkedin’ hesabından yaptığı paylaşımla, projeyi ilk kez açıkladı.

“Öğrenim paketini Amerikalı ev hanımlarına sunacağız”

Türkiye ve ABD arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilere olan katkılarının önümüzdeki yıllarda artırmayı planladıklarını ifade eden Bolat, “ABD’den 2 milyon turist getirme projemiz kapsamında, ilk defa ilan edeceğimiz ‘Türkçeyi İstanbul’da Öğren-Dizileri Daha Rahat Seyret’ paket programından bahsettik. Konaklama dahil 4 haftalık cazip fiyatlarla oluşturulmuş bir öğrenim paketini Amerikalı ev hanımlarına sunacağız.

Paket kapsamına alacağımız oteller ile anlaşmaları tamamlamak üzereyiz. Geçtiğimiz kasım ayında Miami’de düzenlediğimiz etkinliğimizde Türk dizilerine olan ilgiye paralel, Türkçemize olan ilginin de bu paket fırsatları ile daha da artacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ABD’den iki milyon turist hedefi

Türkiye’nin hizmet ihracatı şampiyonu olan THY, geliştirdiği yeni projeler ve tanıtım programlarıyla hem diğer hizmet ihracatı sektörlerine hem de Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısına önemli bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

ABD’den 2 milyon turisti Türkiye’ye getirme hedefleri kapsamında bu ülkedeki tanıtım programlarını sürdürecek olan THY’nin, Türk dizilerine ilgi duyan Amerikalı kadınlar için planlanan projenin detaylarını önümüzdeki günlerde paylaşması bekleniyor.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]