Sultangazi’de otomobilini satan adam depremzedelere bağış yaptı

Asrın felaketinin üzerinde 12 gün geçti. 

Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu depremin ardından vatandaşlar elini taşın altına koydu. 

Deprem noktalarına yardımların ardı arkası kesilmiyor.

İstanbul Sultangazi’de yıllarca su tesisatçılığı yapan 63 yaşındaki Zeki Şahbaz da,  depremzedeler için aracını satmaya karar verdi.

1975 model otomobil, 45 bin lira karşılığında kısa sürede alıcı buldu.

“45 bin liranın hepsini AFAD’a bağışlayacağım”

Pazartesi uyandığında aracını depremzedeler için satılığa çıkarmak istediğini eşine söylediğini belirten Zeki Şahbaz şu ifadeleri kullandı: 

Eşim ‘Mal senin, bağışlayabilirsin’ dedi. Yakın hemşehrim İbrahim Bey ile görüştük o da ‘Ben arkadaşlar ile görüşürüm’ dedi.

Ben de ‘Arabam ne kadar yapar ise AFAD’a bağış yapıyorum’ dedim. İbrahim Bey de bir galerici ile görüştü ve 45 bin liraya arabayı sattık. Şimdi bu 45 bin liranın hepsini AFAD’a bağışlayacağım.

Yani bütün depremzedelere bağış yapıyorum. Bütün milletimize geçmiş olsun, başımız sağ olsun, vatanımız, milletimiz, devletimiz var olsun. Her zaman destek olmaya hazırız. Bir de 1992 model bir aracım daha var.

Yeri gelirse sıkışırsak onu da satar depremzedelere bağış yaparım. Benim için sıkıntı yok. Bu bizim kendi emeğimiz. Ben su tesisatçısı emeklisiyim ve bu benim ekmek teknem, bununla çalışıyorum.

Ama içimden geldi ben bunu depremzedelere bağışlıyorum. Yeri gelirse diğer aracımı da bağışlayabilirim. Sıkıntı yok benim için çünkü bu malı ben kazandım.

25 yıldır İstanbul’da bundan sonra da elimden gelen yardımlar ne varsa yapmaya hazırım. Devletimiz milletimiz var olsun, bütün Türkiye’nin başı sağ olsun.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]