Şehzadeler Belediyesi’nden 100 kilometre ova yoluna asfalt çalışması!

Şehzadeler Belediyesi her yıl 100 kilometre ova yolu asfaltlamayı hedefliyor.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yıl başlayan ova yolları asfalt çalışmaları kapsamında, Aşağıçobanisa, Hamzabeyli ve Yeşilköy mahallelerinde yapılan yollarda incelemelerde bulundu.

320 bin dönüm verimli tarım arazisi bulunan ilçede üreticilere destek olmak için her yıl 100 kilometre ova yolunun asfaltlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Çelik, bu çalışma için 10 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını belirtti.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, geçtiğimiz ay Şehzadeler ovasında başlatılan ova yolları asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemeler esnasında Başkan Çelik’e AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Tonguç, Belediye Başkan Yardımcıları Atilla Efendioğlu, Bilal Demir, Aşağıçobanisa, Hamzabeyli ve Yeşilköy mahalle muhtarları ile teknik personel de eşlik etti.

Şehzadeler Belediyesi olarak çiftçilerin arazilerine rahatlıkla ulaşması için 2014 yılından bu yana ova yollarında hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Çelik, “Ova yollarında başlatmış olduğumuz ve çiftçilerimizin yoğun olarak kullandığı ana arterlerde ova yolu soğuk asfalt kaplama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay başlattığımız çalışma ile ekiplerimiz bu güne kadar 35 kilometre ova yolu asfaltlaması gerçekleştirdiler. 320 bin dönüm tarım arazisi olan Şehzadeler’imizde hedefimiz bu yıl çiftçilerimizin en çok kullandığı arterlerde 100 kilometrelik soğuk asfalt çalışması gerçekleştirmek. İnşallah bundan sonra da her yıl ova yollarımızı bu şekilde soğuk asfaltla kaplayacağız. Şehzadeler Belediyesi olarak bu konuda 10 Milyon liralık ciddi bir yatırım yapıyoruz. Üreticilerimiz için helal olsun. Onların arazilerine daha rahat bir şekilde ulaşmalarını ve ürünlerini pazara çok daha rahatça çıkarmalarını istiyoruz. Şehzadeler Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2014 yılından bu zaman kadar yine çiftçilerimizin rahatı için 4 bin 500 kilometre malzemeli ve malzemesiz ova yolu bakımı yapmıştık. Bu yıl bu noktadaki hizmetimizin kalitesini daha da artırarak, hedefimiz her yıl 100 kilometre ova yolunu soğuk asfalt ile kaplamak. İnşallah bu çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Bu aşırı sıcak yaz günlerinde bu hizmeti kesintisiz olarak sürdüren çalışma arkadaşlarımıza emek ve gayretleri için çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz bu hizmetimiz tüm çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Aşağıçobanisa Mahallesinde çiftçilerin büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Muhtar Yahya Yüksel, “Aşağıçobanisa mahalle halkımız adına değerli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu yapılan yollar sayesinde çiftçilerimiz arazilerine çok rahat bir şekilde gidip geliyorlar” dedi.

Hamzabeyli Mahallesinde yapılan ova yolları çalışmasıyla çiftçilerin adeta çağ atladığını ifade eden Hamzabeyli Mahalle Muhtarı Sami Türk, “Öncelikle bu hizmetlerin mahallemize kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Biz mahalle olarak büyük çoğunluğumuz çiftçilikle uğraşan bir mahalleyiz. Yapılan bu çalışma ile birlikte ovalarımız gerçekten de çağ atladı. Arazilerimize çok daha rahat bir şekilde gidip gelebiliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan incelemelerin ardından Başkan Çelik ve beraberindeki heyet, Yeşilköy Mahallesinde bir üzüm sergisini ziyaret ederek üretici ve çalışanlarla bir süre sohbet etti.

 

 

KURŞUN OKSİT MÜRDESENK NEDİR?
Kurşun oksit , PbO, mol ağırlığı 223, sırlarda çok kullanılan oksitlerden biridir.
880C’de erimeye başlar.
Başta ucuz olması ve çok iyi eritici özelliğinin olmasından dolayı tercih edilir.
Özellikle ham çömlekçi sırların yapımında kullanılan bir hammadde olup, renksiz parlak
sırlara sarımtırak bir görüntü verir.
Kurşun oksit, çinko oksit ve silis ile birlikte kullanılırsa çözünürlüğü artar.
Sırı yumuşatarak ona esneklik kazandırır, gerilme yeteneğini artırır.
Sır çözeltisinin viskozitesini düşürür.
Alkalilerle karıştırıldığında sırın genleşme katsayısını düşürür.
Kırınım katsayısının yüksekliğinden dolayı çok parlaklık verir.
Bu nedenle artistik ve süs amaçlı formlarda daha çok kullanılır.
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
0552 3307100-0532 5466184
www.kimyadeposu.com
Kimyadeposu.com
Tarım Kimyasalları,Yem katkıları  Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield
gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara
tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir
tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan
altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal
tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren
kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum
oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum
silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum
lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Logisticusdergisi.com

Check Also

Ataevler-Sarımeşe Mahallerini birbirine bağlayacak köprü sonuca yaklaşıyor!

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Ataevler-Sarımeşe Mahallerini birbirine bağlayacak olan Köprü çalışmalarını yakından takip ediyor. …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]