Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaralı madencilere ilişkin konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bartın’daki maden faciasında yaralanan işçilerin durumu hakkında bilgi verdi.

Bakan Koca 6 yaralı madenciden 5’inin durumunun ciddi olduğunu söyledi.

“Önümüzdeki 3-4 gün seyirlerini görmemiz gerek”

Madencilerin sağlık durumunu yakından takip ettiklerini belirten Koca, “Önümüzdeki 3-4 gün seyirlerini görmemiz gerek.” ifadesini kullandı.

“Oksijen tedavisine cevabıyla daha iyi olacağını düşünüyorum”

Bakan Koca ayrıca karbonmonoksit zehirlenmesi yaşayan madenciye ilişkin de, “Durumu daha iyi ama 3-4 gün oksijen tedavisine cevabıyla daha iyi olacağını düşünüyorum.” dedi.

“Yanık yüzdeleri 65 ile 85 arasında değişiyor”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ifadeleri şöyle:

“5 hastanın durumu ciddi, ilk dört gün kritik, yanık yüzdeleri yüzde 65 ile yüzde 85 arasında değişiyor. Hatta bir hastamız geldiğinde kalbi durmuştu. Bütün arkadaşlarımız yoğun bakım ünitesinde süreci hassasiyetle takip ediyor. Ben de takip ediyorum, Cumhurbaşkanımız da her hastamızı yakinen takip ediyor ve bilgi alıyor. Önümüzdeki 3 4 gün seyirlerini görmemiz gerek. Milletimizin başı sağ olsun, diyor ve bir an evvel vatandaşlarımızın taburcu olmasını diliyorum.

“Karbonmonoksit zehirlenmesi yaşanan hastamız solunum cihazına bağlı değil”

Karbonmonoksit zehirlenmesi yaşanan hastamız solunum cihazına bağlı değil, durumu daha iyi ama 3-4 gün oksijen tedavisine cevabıyla daha iyi olacağını düşünüyorum.”


Check Also

TÜRKİYE SATIŞI İMZALANDI

İleriye dönük adımlar atıldı Türkiye’nin ABD’den almayı planladığı F-16 savaş uçaklarıyla ilgili önemli bir gelişme …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]