RSC Olağan Genel Kurulu gerçekleşti!

Raylı Sistemler Kümelenmesi (RSC) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Başkan Ramazan Yanar seçildi.

Raylı Sistemler Kümelenmesi (RSC) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Ramazan Yanar ve Gürhan Albayrak’ın yarıştığı genel kurulda Ramazan Yanar yeniden başkanlığa seçildi.

Raylı Sistemler Kümelenmesi (RSC) Olağan Genel Kurulu Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir OSB Başkan Vekili Metin Saraç ile küme üyesi 37 kurumun temsilcileri katıldı. Mevcut Başkan Ramazan Yanar ve Gürhan Albayrak’ın yarıştığı genel kurulda Ramazan Yanar 37 üyeden 25’inin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Şehrimiz bu sektörde daha fazla söz sahibi olmalı

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, raylı sistemler sektörünü çok önemsediklerini, geleceği olan bu sektör için herkesin hassasiyetle hareket etmesi gerektiğini aktardı. Başkan Küpeli Eskişehir’in bu alanda fazla söz sahibi olması gerektiğini ifade ederek, “Çok kritik sektörlerimizden birisi olan raylı sistemlere çok önem veriyoruz. Hem Sanayi Odası hem de Organize Sanayi Bölgesi olarak raylı sistemler kümelenmemizin yanındayız. Geleceğimizin raylı sistemlerle şekilleneceğini biliyoruz. Rayların kesişme noktasındaki Eskişehir’imizin daha fazla bu sektörde faaliyet göstermesi hepimizin arzusu. İnanıyorum kümelenmemiz bizim bu hayallerimizi gerçekleştirmekte bize basamak olacak, bize yardımcı olacak. Bunun için hepimize ayrı ayrı önemli görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

Raylı sistemler sektöründe güç olalım

Genel kurulda söz alan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, oda olarak kümeleri önemsediklerini ve sayılarını artırmak için çalışmalarda bulunduklarını söyledi. Eskişehir’in demiryolcu kent olduğunu belirten Kesikbaş, “1894’ten günümüze gelen bir demiryolcu kentiyiz. ve bu kültür bu kentin DNA’sında var. Şu an 40’larda olan firma sayısını 100’e çıkartmalıyız. Eskişehir OSB ile odamızla uyum içerisinde çalışan, buraya AŞ ve iş getiren yönetim bizler için çok kıymetli. Raylı Sistemler Kümelenmesi, Eskişehir’in raylı sistemlerine hizmet edecek, mevcut vizyonu geliştirecek bir küme. Şehir olarak ben değil biz dediğimiz zaman çok daha başarılı oluyoruz. Eskişehir olarak raylı sistemlerde bölgesel olarak güç olalım” dedi.

Kümemizi yeniden raylarına oturtturacağız

Yeniden başkanlığa seçilen Ramazan Yanar, Raylı Sistemler Kümelenmesin; ESO, Eskişehir OSB, 3 üniversite, ATAP A.Ş., ESTRAM gibi şehrin kurumsal üyeleri yanı sıra konusunda uzman özel sektör temsilcilerinden oluşan bir kümelenme olduğunu belirtti. Yanar, “Kümemizin zengin ve nitelikli yönetim kurulu ve üyeleri bizim hedeflerimizi belirlemede, hedeflerimizin büyük erişebilir olmasını sağlamada çok ciddi feyz vermiştir” dedi. Yanar, yeni dönemde küme olarak yeniden bir vizyon belirleyeceklerini ciddi şekilde çalışarak kümeyi yeniden raylarına oturtacaklarını aktardı. Başkan Yanar, son olarak, “Dönemimiz sonunda ihracat yapmayan veya ihracata mal teslim etmeyen firma kalmayana kadar çalışacağımıza söz veriyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

 

 

Hidrojen Peroksit Kullanım Alanları;
Kötü kokular için sulandırılarak sprey olarak kullanılır.
Kağıt sanayisinde kağıtları beyazlatmak için kullanılır.
Düşme, kesik ve ameliyat sonrası oluşan yaraları temizlemek için kullanılır.
Arıtma sanayisinde dezenfektan olarak kullanılır.
Mutfakta kadınlar tarafından sürekli kullanılan doğrama tahtasının dezenfekte etmek için kullanılır.
Su ile karıştırılan hidrojen peroksitin bitkilere spreyle sıkılması bitkileri besler ve uzamalarını sağlar.
Halı üzerinde oluşan lekelerde ağartıcı özelliği vardır.
Kötü kokular için sulandırılarak sprey olarak kullanılır.
Tuvalet ve banyo temizliğinde kullanılır.
Kulak temizliğinde kullanılabilir. Kulağa birkaç damla damlatılan hidrojen peroksit kulaklardaki kir ve mikrobu temizler.
Sulandırılmış hidrojen peroksit tırnaklara uygulandığında tırnak mantarını geçirmektedir.
Eğer sivilceli ve yağlı bir yüzünüz varsa bu kimyasal ile temizlemek sivilcelerden yüzünüzü arındırır.
Hızlı büyümesi istenilen tohumların sulandırılmış hidrojen peroksit ile yıkanması büyümelerini hızlandırır.
Bulaşık deterjanı içine katılması deterjanın yağ çözme ve yıkama gücünü artırır.
Bulaşık makinasının temizliğinde kullanılır.
Tül ve perdelerin beyazlamasını sağlamak için suya katılarak kullanılır.
Fayanslarda oluşan küf ve sabun lekelerini giderir.
Çaydanlık ve tencere gibi metaller üzerine uygulanması bu metallere parlaklık kazandırır.
Dişleri beyazlatır ve diş fırçasını temizler.
Saç boyalarında renk vermek ve kalıcılığı sağlamak için kullanılır.
Çamaşır suyu yerine ağartıcı olarak kullanılır.
Ağzı, sulandırılmış hidrojen peroksit ile çalkalamak nefes kokusunu önler, ağız içindeki bakterileri öldürür ve diş ağrılarını
giderir.
Çamaşır makinası ve buz dolabı gibi beyaz eşyaların temizlenmesi amacı ile kullanılır.
DMRSÜREN Kimya San Ltd Şti
0216 4421200-0552 3307100
www.kimyadeposu.com
grafit tozu,manganez dioksit,kurşun oksit,sülyen,mürdesenk,kaolin,sepiyolit,zeolit,dolomit,hadjin yılan kovucu,pars lime
sülfür,kedi kumu,talk ,parsvet yara tozu,sunsep sepiyolit,parsped yeni nesil hayvan altlığı,nano tozlar,metal tozları,hidrojen
peroksit,potasyum silikat,coşturan potasyum silikat,sıvı kükürt,hobi tutkalları,tutkal,çizik giderici,

Logisticusdergisi.com

Kaynak; sondakika.com

Check Also

TCDD Genel Müdürü Görevden Alındı!

Resmi Gazete’de, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Maden Tetkik ve Arama …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]