PTT’nin yemek hizmetini Netfa Kurumsal isimli bir şirket verecek!

Sözcü yazarı Çiğdem Toker, pazartesi gününden itibaren PTT’nin yemek hizmetini Netfa Kurumsal isimli bir şirket tarafından verileceğini vurguladığı yazısında, “Şirket yönetiminde, yabancı gelmeyen iki isim var” ifadesini kullandı.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı’nın Albayrak Grubu sahiplerinden Nuri Albayrak‘ın oğlu Faruk Albayrak olduğuna, başkan vekilinin ise Albayrak Grubu bünyesindeki Platform Turizm’in başında olan, Nuri Albayrak’ın damadı Adem Altunsoy olduğuna dikkati çekti.

Toker, “PTT’nin yemek hizmetleri için Albayrak ile Altunsoy’un şirketi Nefta Kurumsal’a ödenen/ödenecek bedel nedir?” sorusunu yöneltti.

Toker’in yazısındaki satır başları şu şekilde:

Pazartesi gününden itibaren PTT’nin yemek hizmetini Netfa Kurumsal isimli bir şirket verecek. Yemek hizmeti verirken de PTT’ye ait mutfaklarda PTT demirbaşlarını kullanarak yemek hazırlayacak. Personel yemek yerken Paye Kart isimli bir kart kullanacakmış. Bu kartın sahibi de eski genel müdür Kenan Bozgeyik’in yakın zamana dek yönetimde yer aldığı ve PTT’nin ortak olduğu Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş’ymiş.

Bu gelişmeleri kamuoyuna duyuran Haber-Sen’in iki önemli sorusu şu:

-Bir çınar olan PTT kurumu, yıllardır kendi mutfağında kendi personeli ile emekçilere yemek çıkartırken neden bir firmadan hizmet alımı yoluna gitmiştir?

-Yemekhanelerin işletmesi neden özel bir şirkete veriliyor?

Netfa A.Ş’ye Ticaret Sicili’nden baktım. (Soruların doğrudan değilse bile dolaylı cevabı oradaki kayıtlarda.) Netfa  Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş şirketi, daha önce elektronik şirketi olarak kurulup sonra amaçlar maddesine yemek hizmetlerini eklemiş, adını değiştirmiş. Şirket yönetiminde, yabancı gelmeyen iki isim var: Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Albayrak. Başkan vekili ise Adem Altunsoy. (Bu bilgiler, sicildeki son kayıt olan 23 Ekim 2019 tarihli) Adem Altunsoy, yıllardır (yeni dönemde de ihale kazandı) İBB’nin servis, taşımacılık işini yapan Albayrak Grubu bünyesindeki Platform Turizm’in başında. Albayrak Grubu sahiplerinden Nuri Albayrak’ın damadı. Faruk Albayrak da Nuri Albayrak’ın oğlu. (Yeni Şafak gazetesini de sahibi olan Albayrak Grubu’nun sitesindeki şirketler arasında Netfa Kurumsal yer almıyor.)

 

 

 

 

GLİSERİN NEDİR?
Genellikle gliserol olarak da adlandırılan gliserin, tatlı bir tada sahip renksiz, kokusuz ve
zehirli olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışabilen gliserin doğal veya sentetik olabilir.
Doğal gliserin, hayvansal veya bitkisel yağların hidrolizinin bir sonucu olarak üretilir. Hidroliz,
bir maddenin suya tepki göstermesi ve bunun sonucunda kimyasal bir bağın
parçalanmasıdır. Sentetik gliserin, petrol, propilen ve klor içeren kimyasal işlemlerle üretilir.
GLİSERİNİN FAYDALARI NELERDİR?
– Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir.
– Cildi nemlendirir.
– Cildi besler.
– Cildin su dengesini korur.
– Cilt kırışıklıklarını giderir.
– Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir.
– Cildin zararlı UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olur.
– Cilt rengini açar.
– Sivilceleri azaltır.
– Dudakları nemlendirir.
– El ve ayak nasırlarına iyi gelir.
– Ağız içi yaralarına karşı etkilidir.
– Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
– Topuk çatlaklarını iyileştirir.
– Kulakta yer alan kirleri akıtır.
– Nemli saça uygulandığında saçların onarılmasını ve güçlenmesini sağlayarak dökülmeleri
azaltır.
DMRSÜREN Kimya Ltd Şti
0216 4421200-0552 3307100
www.kimyadeposu.com

Logisticusdergisi.com

Kaynak; jurnalci.com

Check Also

İpsala’da silah ve mühimmat ele geçirildi

İpsala'da bir şahsa ait eve düzenlenen jandarma operasyonunda, evde yapılan aramada 45 adet av tüfeği fişeği ile 1 adet kurusıkı tabanca ve 4 adet şarjör ele geçirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]