PKK’dan kaçan 1 örgüt üyesi daha teslim oldu

Terör örgütü PKK çözülmeye devam ediyor…

Yurt içi ve sınır ötesinde operasyonlarını sürdüren kahraman Mehmetçik, teröristleri etkisiz hale getirmeye devam ediyor.

Bir terörist daha teslim oldu

Öte yandan terörle mücadele sürerken, örgüt mensupları da ikna yoluyla teslim oluyor.

Son olarak terör örgütü PKK/KCK’dan kaçan örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu.

2010 yılında örgüte katıldığı belirlendi

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, teslim olan örgüt mensubunun 2010 yılında terör örgütüne katıldığı ve Kuzey Irak’ta faaliyet yürüttüğü tespit edildi.

90’a yükseldi

AA’nın aktarımına göre; böylece 2022 yılı içinde sadece ikna yoluyla teslim olan örgüt mensuplarının sayısı 90’a yükseldi.

 

 

 

 

 

 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülen ikna çalışmaları sonucunda PKK terör örgütünden kaçan 1 örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu. 2010 yılında terör örgütüne katıldığı belirlenen örgüt mensubunun, Kuzey Irak’ta faaliyet yürüttüğü tespit edildi.  (DHA)

 

 

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]