Piri Reis Üniversitesi “TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi” belgesine hak kazandı!

Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik temalı Üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi, tüm akademik ve idari birimleri ile kalite çevrimlerini üstün başarı ile tamamlayarak, “TSE EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi” belgesi almaya hak kazandı. Konuyla ilgili Üniversite aşağıdaki basın bildirisini yayınladı.

“Üniversitemiz; tüm akademik ve idari birimleri ile kalite çevrimlerini üstün başarı ile tamamlayarak, 16 Aralık 2020 tarihli nihai denetimlerinde hiçbir uygunsuzluk tespit edilmeksizin “TSE EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi” belgesi almaya hak kazanmıştır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, günümüzde bir çok kuruluşun uygulamaya koyduğu, kurumsallaşma sürecinde büyük önem arz eden, ürün ve hizmet kalitesini ölçen ve sürdürülebilir iyileşmeyi destekleyen bir standart olması sebebiyle büyük önem kazanmıştır. Günümüz şartlarında sürekli yenilenmek, ölçülebilir iyileşme prensiplerini uygulamak, kurumsallaşma sürecini doğru yürütmek ve kalite kültürünü yaygınlaştırmak için Üniversite, Fakülte/Yüksekokullar için olmazsa olmaz bir müracaat yeri haline gelmiştir.

Bu kapsamda 23 Mayıs 2017 tarihinde “Kalite Yönetim Sistemi” kurulum faaliyetlerinin başlatılması kararı veren Üniversite Yönetimi, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi altyapısını sağlam temellere göre uygulayabilmek, kalite süreçlerine uygun şekilde faaliyetlerini sürdürebilmek, hizmet alanların ve stratejik paydaşlarının beklentilerine en iyi şekilde cevap verebilmeyi amaç edinmiştir. Üniversitemiz, bu doğrultuda sistemin sürekli iyileştirilmesi ve etkinliğinin artırılması amacıyla, Kalite Koordinatörlüğü’nü kurmuş, personel istihdamını sağlamış, Kalite Yönetim Sistemini yapılandırmış ve sistemin tüm birimlerde etkin olarak kullanılması, çalıştırılması ve farkındalığın sağlanması için azami dikkatle çalışmalarını sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir.”

Check Also

MAGNEZYUM OKSİT NEDİR?

E 530 (MAGNEZYUM OKSİT), doğada mineral periklaz olarak oluşan inorganik bir bileşiktir. Sulu ortamda magnezyum …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]