Petrol düşüyor, gözler akaryakıt istasyonlarında

Yatırımcıların, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) petrol talebini vurabilecek düzeyde büyük bir faiz artırımına gideceği yönündeki beklentisi petrol fiyatlarının bugün de düşmesine neden oldu.

Eylül vadeli Brent tipi ham petrol varil başına bugün 3 doları aşan düşüşle 96,95 dolara geriledi. Brent tipi ham petrol çarşamba iki seans değer kaybederek varil başına 100 doların altına yerleşmişti.

Ağustos vadeli Batı Teksas tipi ham petrolün fiyatı da gün içinde varil başına 2 doları aşan düşüşle 93,24 dolara geriledi.

DURGUNLUK ENDİŞESİ FİYATLARI AŞAĞI ÇEKTİ

Rusya’dan gelen ham ve rafine ürün ihracatındaki gerileme ve Libya’daki arz kesintisine rağmen ABD ekonomisine yönelik durgunluk endişeleri nedeniyle petrol fiyatları son iki haftadır düşüş eğiliminde.

İngiltere merkezli PVM Oil Associates şirketinde analist olan Tamas Varga, “Petrol denkleminde açık bir biçimde talep tarafına odaklanılmış durumda. ABD Enerji Bilgi Yönetim İdaresi’nin dün yayımladığı haftalık rapor ürün stoklarında büyük artışlar olduğunu gösterdi” dedi.

Varga artan enflasyon endişesiyle doların güçlendiğini bunun da petrol fiyatları açısından düşüş anlamına geldiğini ifade etti. Analist, “İlginç bir şekilde fiziki piyasalar hâlâ
güçlü ancak finansal yatırımcıların hissiyatındaki değişim şu anda baskın itici güç” dedi.

ABD Enerji Bilgi Yönetim İdaresi’nin verilerine göre tedarik edilen ürün miktarı Haziran 2021’den bu yana en düşük seviyesine gerileyerek günde 18,7 milyon varile düştü. Söz konusu veriler talebin yavaşladığına işaret ediyor.

DOLARIN GÜÇLENMESİ PETROLÜ PAHALI HALE GETİRDİ

Dün açıklanan verilere göre ABD’de enflasyon oranının beklentilerin üstüne çıkarak haziranda yüzde 9,1’e gelmesi Fed’in sert bir faiz artırımına gideceğine yönelik beklentiyi artırdı. Fed’in 40 yılın en yüksek enflasyon oranıyla 100 baz puanlık bir artışla cevap vereceği düşünülüyor.

Yatırımcılar bu nedenle güvenli bir liman olarak gördükleri dolara akın ediyor. Dolar endeksi çarşamba, 20 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve ABD dışındaki aktörler açısından petrol alımlarını daha pahalı hale getirdi.

ÇİN’İN YAVAŞLAMASI DÜŞÜŞTE PAY SAHİBİ

Çin’in birçok şehrinde Covid-19 pandemisinin yeni dalgasını sınırlandırmak için alınacak önlemlere dair endişeler de petrol fiyatlarını sınırladı.

The New York Times’ın haberine göre Çin’in ekonomik görünümü, ekonomide küresel olarak yavaşlama yaşanacağına yönelik işaretlerin artmasıyla birlikte düşüşün ana nedenleri arasında yer alıyor.

Çin dünyanın önde gelen petrol ithalatçılarından biri ve ABD’den sonraki en büyük ikinci petrol tüketicisi.

Araştırma şirketi Strategic Energy and Economic Research’ün başkanı Michael Lynch, “Pazarın en sıkı olduğu noktayı geçtik ve sanırım buradan petrol stoklarının yükseldiğini ve fiyatların makul bir noktaya geldiğini göreceğiz. Çin bunun büyük bir parçası. Petrol talebini 10 yıldır onlar taşıyor” dedi.

‘AKSAMA DURUMUNDA REKOR ARTIŞLAR GELEBİLİR’

ABD merkezli GasBuddy şirketinde petrol analizi departmanın şefi Patrick De Haan da düşüş eğiliminin devam edebileceğini belirtti.

Haan, “Herhangi bir aksama olması durumunda ağustosta bizi yeni rekor seviyelere çıkarabilecek, fiyatlarda ani bir yükselme riski devam ediyor” dedi.

AKARYAKITA İNDİRİM GELECEK Mİ?

Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle dün gece benzinin litre fiyatına 1 lira 55 kuruşluk indirim gelmişti.

Bu gece yeni bir indirim beklenmiyor. Dolar kurundaki yükseliş, akaryakıttaki indirim rakamlarını düşürüyor.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

logisticadergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]