Nevşehir Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Sözleşmeye göre Nevşehir Belediyesi Personel A.Ş personelinin maaşları yüzde 58,6 oranında arttırıldı, ikramiye ve sosyal haklarında da iyileştirme yapıldı.

Nevşehir Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi işçilerin büyük kazanımı ile sonuçlandı. Yapılan sözleşme ile Personel A.Ş bünyesinde çalışan işçilerin maaşları yüzde 58,6 oranında artırılırken, ikramiye ve sosyal haklarında da iyileştirme yapıldı. Uzlaşmanın ardından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde toplu sözleşme imza töreni düzenlendi.

İmza törenine Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Alevli, Ersin Erol, Nafiz Dirikoç ve Furkan Feralan, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, sendika yöneticileri ve işçiler katıldı.

Başkan Savran’ın imza töreni için Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ne gelişi sırasında işçiler Savran’ı coşkuyla karşıladı. Davul ve zurnalar eşliğinde Savran’ı karşılayan işçiler sloganlar atarak sevgi gösterisinde bulundu.

Törende konuşan Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, “Mehmet Savran başkanımız ile bu ikinci dönem yaptığımız toplu iş sözleşmesi. Allah kendisinden razı olsun, biz ne zaman Nevşehir Belediyesi başkanlık makamına varsak elimiz hiçbir zaman boş dönmedik. Son olarak işçilerimizin yemek parası ile ilgili düzenlemeyi Türkiye’de en önce hayata geçiren belediyelerden birisi Nevşehir Belediyesi oldu. Pandemiden dolayı 2020 ve 2021 yılları ekonomik açıdan tüm dünya için oldukça zor bir yıl oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız buna karşın ‘Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz‘ sözü ile birlikte sayın başkanımız hiçbir zaman belediyemizde çalışanları enflasyona ezdirmedi. İşçimiz ne zaman daralsa, bunalsa onlar için bir çözüm ortaya koydu. Bu sebeple sayın başkanımıza ve ekibine işçilerimiz ve sendikamız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir ise, işçiler adına oldukça verimli bir sözleşme dönemi geçirdiklerini belirterek her zaman çalışanlarına sahip çıkan Belediye Başkanı Savran’a teşekkür etti.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]