MSC, iki ikinci el konteyner gemisi daha aldı!

MSC’nin 2000 inşa 2.506 teu’luk Maira ve Nikolas isimli konteyner gemisi çiftini Global Ship Lease’dan aldı. Anlaşmanın fiyatı açıklanmadı, ancak VesselsValue’ye göre iki geminin piyasa değeri yaklaşık 10 milyon dolar.

MSC ve Global Ship Lease, Samsung tarafından inşa edilen iki gemi için yapılan anlaşmayı doğrulamadı. Ancak öncesinde gemilerin MSC’de kirada olduğu biliniyordu. İsviçreli dünya devinin son zamanlarda satın aldığı ikinci el gemilerin çoğu halihazırda kiralama yöntemiyle sahip olduğu gemilerdi.

Sea-Intelligence’den analistlerin yayınladığı yakın tarihli bir raporda, MSC’nin yakında Maersk’i geçerek dünyanın en büyük deniz taşımacısı olabileceğini öne sürmüştü.

Check Also

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı yüzde 6,1 arttı!

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ağustosta yüzde 6,1 arttı. Türkiye limanlarında ocak-ağustos döneminde elleçlenen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]