Mısır Merkez Bankası Başkanı’ndan istifa

Mısır Merkez Bankası Başkanı Tarek Amer, faiz oranlarının belirleneceği politika toplantısı öncesi istifasını verdi ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Amer’in istifasını kabul etti.

Mısır’ın resmi yayın organı El Ahram’ın bildirdiğine göre Amer, cumhurbaşkanı danışmanı olarak atandı. Amer’in istifasına yönelik daha fazla ayrıntı verilmedi ve bir sonraki merkez bankası başkanının kim olacağı açıklanmadı.

‘BELİRSİZLİK ARTIYOR’

Bloomberg’in haberine göre Rusya-Ukrayna savaşının dünya ekonomisine etkisinden zarar gören Mısır’da bu istifa ekonomiye yönelik belirsizliği artırdı.

Tradeweb’den alınan verilere göre Mısır’ın dolar cinsi tahvilleri haberin ardından dolar karşısında 1,6 sent kadar düştü.

Amer, Kasım 2015’te dört yıllığına merkez bankası başkanlığına atanmış ve Kasım 2019’da ikinci kez dört yıllığına görevi üstlenmişti. Mısır’da merkez bankası başkanlarının sadece iki dönem görev yapmasına izin veriliyor.

MISIR, IMF İLE ANLAŞMAYA ÇALIŞIYOR

Reuters analistleri perşembe gerçekleştirilecek toplantıda faizin 50 baz puan yükseltileceğini tahmin ediyor. Mısır’da mevduat faizi yüzde 11,75 düzeyindeyken borç verme faizi 12,75 seviyesinde.

Mısır halihazırda Uluslararası Para Fonu’yla (IMF) yeni bir finansman anlaşması için görüşüyor.

IMF geçen ay Mısır’ın mali ve yapısal reform açısından ilerleme kaydetmesi gerektiğini ve döviz kurundaki değişikliğin ekonomik şoklara yumuşak bir uyum sağlanmasına yardımcı olabileceğini söylemişti.

Mısır Merkez Bankası, 21 Mart’ta Mısır lirasının 18,45 dolar seviyesine gelmesine izin vermişti. 1 dolar halihazırda 19,1 Mısır lirası seviyesinden işlem görüyor.

Mısır’da tüketici enflasyonu temmuzda yıllık bazda yüzde 13,6 olarak kaydedilmişti. Bu oran haziranda 13,2 düzeyindeydi.

SEPİYOLİTİN HAYVAN  YEMİNDE KULLANIMI

Sepiyolitin, sorptif özelliği, serbest akışkanlığı, topaklaşmayı önleyici özelliği, toksik olmayan özellikleri ve kimyasal tepkisizliği temel alınarak hayvan beslemede kullanımı üzerine araştırmalar devam etmektedir. Sepiyolitin tüm hayvan türlerinde güvenli bir şekilde %2’ye kadar kullanılabileceği E562 ve E563 ile onaylanmıştır. Sepiyolit diğer killer gibi absorbe edilemezler, inert maddelerdir. Sepiyolitin CAS (Chemical Abstract Service) numarası 63800-37-3 olarak bildirilmektedir. Sepiyolit %1.5 düzeyinde ratlara 12 hafta süreyle verildiğinde toksik etkisinin olmadığı bildirilmiştir.

Bir yem katkı maddesi olarak sepiyolit hayvan besleme alanında teknolojik ve besin madde değerlendirilmesini artırmak amacıyla kullanıldığı gibi çevreyi ve hayvan refahını olumlu yönde etkileyen katkı maddesi olarak da kullanılabilmektedir (Galan, 1996, Onorato ve Escribano, 2013).Sepiyolitin hayvan beslemede kullanım nedenleri :

A.      Sindirim sistemi üzerine etkileri Hayvan sağlığına katkıda bulunan absorpsiyon/adsorpsiyon özelliklerine sahiptir.

Zararlı bileşikleri bağlayarak onların vücuttan atılmalarını sağlarlar. Yemlerde bulunan antinutrisyonel bileşiklerin detoksifikasyonunda ve sindirim bozukluklarının düzelmesinde önemli rol oynar.

B.      Bağışıklık sistemi üzerine etkileri Antimikrobiyel etkileri gözlenmiştir.

Diare enfeksiyonlarını önlemek için yaygın olarak kullanılır.

C.      Yem üretimi üzerine etkileri Mikotoksinler ve ağır metaller için adsorbant olarak kullanılır.

Pelet yem üretiminde bağlayıcı olarak kullanılır. Toksik değildir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.comwww.nanotozlar.comwww.claypacks.com

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com

Atilla Demir Süren

DMRSÜREN Kimya Sanayii ve Dış Tic.Ltd.Şti

Altayçeşme Mah.İstiklal Cad.No:82/B Maltepe-İstanbul

Tel:0216 4421200 Fax:0216 4426626 GSM:0532 5466184

www.dmrsuren.com-www.sunshieldclay.com-www.yemkat.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]