Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hatay’da Mehmetçik’in faaliyetlerini inceledi

Türkiye deprem acısını yaşıyor…

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ili etkileyen depremlerin hemen ardından beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile Hatay’a gelen Bakan Hulusi Akar, Mehmetçiğin kentteki nöbet, devriye, arama kurtarmanın yanı sıra yaşam destek faaliyetlerini, ilk günden itibaren yerinde takip ediyor.

Antakya, Kırıkhan, İskenderun, Samandağ ilçelerindeki çalışmaları inceleyen Akar, dün de beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hassa ilçesine geçerek depremin ardından yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aldı, talimat verdi.

Geçmiş olsun dileklerini iletti

Söğüt, Ardıç ve Hacılar köylerine giden Akar, depremzede vatandaşlarla bir araya geldi, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Asrın felaketinin ardından yaraları sarmak için herkesin canla başla çalıştığını ifade eden Akar, Milli Savunma Bakanlığının ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin de bu kapsamda görevlerini yerine getirmeye devam ettiğini söyledi.

Depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Akar, yaralanan vatandaşlara şifa dileklerini iletti.

“Devlet baba gibi arkamızda”

Köydeki bazı vatandaşlar da “Devlet baba gibi arkamızda”, “Askerimizden, devletimizden, milletimizden Allah bin kere razı olsun” ifadelerini kullanarak yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Hassa’da Mehmetçik tarafından kurulumu gerçekleştirilen Aktepe çadır kenti de ziyaret eden Akar, buradaki çalışmalara ilişkin bilgi aldı, vatandaşlarla bir araya geldi.

Çocuklarla ilgilendi

Bakan Akar, çadır kentte kalan çocuklarla da yakından ilgilendi.

Bakan Akar, 2017’de Hakkari’de teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Er Ömer Küçük’ün ailesine de ziyarette bulundu. Akar, Özsoğuksu Mahallesi’ndeki evleri depremde zarar gören şehit ailesini kaldıkları çadırda ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Akar’a ziyaretlerinde AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da eşlik etti.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]