Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’ndan yatırımcılara ‘sıkı duruş’ mesajı

TCMB’nin yeni başkanı Şahap Kavcıoğlu geçen hafta göreve başlamasından sonra düzenlenen ilk yatırımcı toplantısında selefi döneminde başlatılan sıkı para politikasına bağlı kalınacağını söyledi.

Enflasyonu düşürme hedefi ile faizleri yükselterek sıkı para politikası uygulayan Naci Ağbal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından sürpriz bir şekilde 20 Mart’ta görevden alındı ve yerine daha önceki yazılarında yüksek faizlere karşı olduğunu beyan etmiş olan Şahap Kavcıoğlu atandı.

Kavcıoğlu’nun göreve gelmesiyle birlikte Türkiye’de ekonomi politikalarında öngörülebilirliğe olan güveni kaybeden yabancı yatırımcılar para politikasının hızla gevşetileceği endişesiyle Türk varlıklarının tamamında satışa gitti. TL yüzde 10’dan fazla değer kaybederken borsa da yüzde 10 geriledi.

Toplantıya katılan iki kaynak, Kavcıoğlu’nun sıkı para politikasına devam edileceği mesajını verdiğini belirtti. Kavcıoğlu toplantıda enflasyon ve enflasyon beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek bunun sıkı bir para politikası duruşu getirdiğini ifade etti. (Reuters)

Kimyadeposu.com 

Türkiye’nin Kimya Deposu

 

-Tarım Kimyasalları kimyadeposu.com da

-Nano metal tozları kimyadeposu.com da

-Mineraller kimyadeposu.com da

-Endüstriyel Hammaddeler kimyadeposu.com da

-Yem katkı Mineralleri kimyadeposu.com da

-Maden Tuzları kimyadeposu.com da

-Potasyum Silikat kimyadeposu.com da

-Sun Shield Sıvı Kaolin kimyadeposu.com da

-Hadjin Haşere Kovucu kimyadeposu.com da

-Nanografi ürünleri kimyadeposu.com da

-Grafit kimyadeposu.com da

-Manganez Dioksit kimyadeposu.com da

-Zeolit,Sepiolit,Diyatomit,Kaolen kimyadeposu.com da

-Pars Pet Powder Hayvan Yara Tozu

-Pars Akvaryum Filtresi

-Par Vet Powder Hayvan Açık Yara Tozu

 

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan başıboş köpek sorunuyla ilgili net konuştu

Ankara'da başıboş köpek saldırısında ağır yaralanan küçük Tunahan ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sorunun mutlaka çözüme kavuşturulacağını söyledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]