Mediterra Line’ın yeni gemisi Türkiye-Çin arasında çalışacak

Ahmet USMAN

Uzun yıllardır lojistik sektöründe hizmet veren Tolga Emrah Gezgin ve Zafer Engin tarafından geçen yıl kurulan Mediterra Line, satın aldığı Con-Ro tipi gemi ile Çin ve Türkiye arasında yük taşıma hizmeti vermeye başladı. Dünyanın en büyük yatırımlarından olan “Bir Kuşak, Bir Yol” projesinin, deniz yolu ayağındaki açığını kapatmaya yardımcı olmayı hedefl eyen firma, Çin’den direkt ve hızlı bir servis kurarak bu hedefini gerçekleştirmeyi planlıyor.

M/V Transfighter gemisinin, dünyadaki 6 adet Con- Ro gemisinden biri olduğunu belirten Mediterra Line Genel Müdürü Emrah Gezgin, “Özel olarak yapılmış bu gemi türünden, 4 tanesi enerji platformlarında çalışıyor, biri Amerika-Avrupa arasında hizmet veriyor, diğeri de M/V Transfighter” dedi. Söz konusu geminin, özellikle kâğıt ve alüminyum tipi mal cinsleri için çok uygun teknik özelliklere sahip olduğunu belirten Gezgin, “Bu geminin en büyük özelliği paletten bigbag’a, tekerlekli araçlardan ağır iş makinelerine, proje yüklerinden konteynere her türlü statik ve dinamik yükün, her türlü limandan kolaylıkla yüklenebilir olması. Ro-Ro rampası, ambar üstü ve ambar içi otomatik kapaklar, yürüyen yollu gemi yanı kapakçığı gibi imkânları sayesinde operasyonlarını çok hızlı tamamlayabilen gemimiz, aynı zamanda da bünyesinde barındırdığı 7 forklift sayesinde kesintisiz yüklemelere imkân sağlıyor. Bünyesindeki 100 ton kapasiteli mafi ekipmanları sayesinde de proje yüklerini kolaylıkla elleçleme imkânı sunuyor” dedi.

Çin-Türkiye arasını 25 günde alıyoruz

Toplamda, 300 konteyner kapasitesinin yanı sıra, 15 bin tona kadar da genel kargo kabul edebildiklerini anlatan Gezgin, “En önemli yanımız hız. Çin’den Türkiye’ye yaklaşık 25 günde geliyoruz. Türkiye’den Çin’e giderken bazen İsrail’den yük alıyoruz. Bir seferimizi 50 – 60 günde tamamlıyoruz. Diğer birçok hat, servislerine ara uğraklar ekliyor ve bu da gemilerin gecikme ihtimalini arttırıyor. Mediterra Line olarak başlattığımız direkt servisle bu tür gecikmeleri de minimize edebiliyoruz. Şu sıralar, demiryolu hattında bile 15-20 gün olarak belirtilen transit süre 40 güne kadar çıkabiliyor. Piyasalar çok hareketli olduğu için süre daha da önemli hale geldi. Şu an uçaktan sonra en iyi alternatif bizim verdiğimiz hızlı servis. Şimdiye kadar 3 sefer gerçekleştirdik, hepsi tamamen dolu gitti. Kuzey Çin bölgesinde bulunan Weihai Limanı’ndan çıkarak, hiçbir yere uğramadan direkt İskenderun ve Derince Limanlarına geliyoruz. Bohai Körfezi limanları ile Qingdao, Dalian, Tianjin ve Rizhao bölgeleri arasında talebe bağlı barge hizmeti de verebiliyoruz” dedi.

Çin’de kaldığı yıllar boyunca edindiği tecrübeler ve gerek Çin Devleti ile gerek de Shandong Port Group ile olan iyi ilişkileri sayesinde, Kuzey Çin’de birçok avantaja ve önceliğe sahip olduklarını belirten Gezgin, “Weihai Port, geminin operasyonuna çok önem verdi. Rıhtıma bizim için özel rampa yatırımı bile yaptılar. Lojistik, bu tarz takım oyunlarından ibarettir. Yapılan yardım, verilen destekler için Weihai limanına çok minnettarız. Aynı şekilde, Türkiye tarafında; İskenderun Limak’tan ve Derince Safiport’tan da aldığımız destekler için de teşekkür ediyoruz” dedi.

Çin hinterlandının çok büyük olduğunu vurgulayan Gezgin, Bohai körfezi limanlarından sağlayabildikleri barge aktarma hizmetini, 30 bin metrekareye kadar depolama hizmetini, her türlü ağır yük ve TIR elleçlenebilirliğini; Weihai limanının sunduğu imkânlar olarak belirtti ve bu imkânların, Çin’in büyük hinterlandında kendilerine avantaj sağladığının altını çizdi. Weihai’de de bir şirket açacaklarını belirten Gezgin, “Bu yatırımı, özellikle Shandong Liman otoritesi ve yerel hükümet ile ilişkilerimizi arttırmak ve iş birliğimizi geliştirmek adına yapacağız. Bu şirket, Çin içerisindeki lojistik aktiviteleri, depolama, gemi ve liman operasyonları gibi aktiviteleri yürütecek” dedi.

İkinci gemi yolda

Bu hattın elde ettiği başarının ardından ikinci gemilerini almak için çalışmalara başladıklarını da ifade eden Gezgin, “Çin-Türkiye-Doğu Akdeniz, bizim hedef pazarımız. Yeni kurulan, Deniz İpek Yolu Projesi’nde önemli bir oyuncu olmayı hedefl ediğimizden dolayı; tüm yatırımlarımızı ve odağımızı da bu pazara yönlendirmiş durumdayız. Bu pazardaki yüksek talebi de göz önünde bulundurarak; Uzak Doğu hattımız için 2. gemiyi satın almayı planlıyoruz. İlaveten, Çin’in güneyinde yer alan Qinzhou limanına da uğrak ekleyip, hem kuzey hem de güney Çin’den müşterilerimize hizmet verebileceğiz. Bu planların, 2022 son çeyreğinde devreye girmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

“Kosova için müşterek gayretlerimizi sürdürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davetine icabetle Türkiye'ye çalışma ziyaretinde bulunan Kosova Başbakanı Albin Kurti ile Vahdettin Köşkü'nde görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Erdoğan, “Kosova'nın uluslararası alanda hak ettiği konuma erişmesi için müşterek gayretlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]