Med Marine, SAAM Towage’ye MED-A2575 sınıfı altıncı römorkörü teslim etti

Med Marine, Şili merkezli SAAM Towage’ye MED-A2575 sınıfı altıncı römorkörü teslim etti. Bölgeye gidecek yedinci römorkör için hazırlık yapılıyor.

Amerika kıtasındaki 12 ülkede hizmet veren SAAM Towage, Med Marine’nin filosunda Efesan Port adıyla hizmet veren MED-2575 sınıfı römorkörü satın aldı. SAAM Tarqui adı verilen römorkör, SAAM Towage’nin Ekvator’daki filosuna katılacak.

SAAM Towage daha önce MED Marine’den Robert Allan tasarımı MED-2575’lerden 5 adet daha satın almıştı.

“ÇOK MUTLUYUZ”

SAAM Teknik Direktörü Pablo E. Caceres, teslimatla ilgili “SAAM TARQUI’yi operasyonlarımıza tanıtmaktan, özellikle de onun boyut ve güç kombinasyonundan sonra çok mutluyuz. Bunlar, kısıtlayıcı çalışma alanlarına uyum sağlayabilen çok yönlü bir römorkörler. Müşterilerimi itme/çekme yetenekleri açısından tatmin etmemize olanak tanıyor” dedi.

“İNŞA VE İŞLETİM KONUSUNDA UZMANIZ”

Med Marine Satış Müdürü Melis Üçüncü de şunları söyledi:

“SAAM Itza, MED-A2360 römorkörünü SAAM Guatemala’ya teslim ettikten bir yıl sonra SAAM’ın bu tekrar siparişinden çok memnunuz. SAAM Tarqui, Med Marine’in inşaat ve işletim konusunda güçlü uzmanlığa sahip olduğu bir başka tasarım olan MED-A2575 sınıfına ait. Bu tasarımda farklı baba çekme seçeneklerine sahip 11 ünite inşa edip teslim ettik ve bunları milli filomuzda kullanma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. Med Marine’in SAAM için güvenilir bir iş ortağı olduğuna inanıyoruz ve önceki teslimatımızla kendimizi kanıtladık. SAAM’ın güvenine değer veriyor ve bu işbirliğinin daha uzun yıllar devam etmesini diliyoruz.”

Check Also

AB’nin resesyonu “kapı”ya dayandı

Aysel YÜCEL Türkiye’nin AB’ye en önemli çıkış kapısı olan Kapıkule’de, yakın bir döneme kadar 40 km'ye kadar çıkan TIR kuyruğu eridi. Sadece ...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]