Manavda tezgahların gözdesi papaz eriği: Kilosu 40 liradan satılıyor

İHA

Hava sıcaklıklarının artmasıyla kilosu 500 liraya kadar satılan papaz eriği bugünlerde 40 liraya satılıyor.

En çok satılan meyvelerin başında gelen papaz eriği gevrek, sulu ve tatlı olmasından dolayı vatandaşlara cazip geliyor.

“En rağbet gören meyve”

Eskişehir’de bir manavda çalışan Murat Kestel, tezgahta en çok rağbet görülen meyvenin erik olduğunu söyledi.

Papaz eriğinin kilo fiyatının geçtiğimiz haftalara oranla düştüğünü vurgulayan Kestel, vatandaşların eriğe oldukça rağbet gösterdiğini belirtti.

Manavda tezgâhların gözdesi papaz eriği

“2-3 ay önce kilosu 500 liraydı, vatandaşlar taneyle alıyordu”

Papaz eriğinin daha sulu ve tatlı olduğunu ifade eden Kestel şu ifadeleri kullandı:

Şu an erik en çok satılan meyvelerin başında geliyor. Çileği bile solladı. Vatandaşlar tezgahtan geçerken dikkatini çekiyor, yarım kilo alıp yiyor. Dolayısıyla en çok satılan meyve erik. Biz papaz eriği satıyoruz. İlk çıkış fiyatına göre oldukça ucuzladı. 2-3 ay önce kilosu 500 liraydı, vatandaşlar taneyle alıyordu. Şimdi ise yarım ya da bir kilo alıyor vatandaşlar. Satışları iyi gidiyor. Papaz eriği çıtır çıtır olur. Can erikten farkı biraz daha sulu, tatlı ve gevrek olmasıdır. Çok fazla ekşi değil. Bu erik tatlı olduğu için vatandaşlara cazip geliyor. Renginden de belli oluyor.

Check Also

Diyarbakır’da İl Seçim Kurulu önünde metrelerce kuyruk oluştu

Diyarbakır’da sandıkların açılmasıyla sayılan oylar, İl Seçim Kuruluna getirildi. Bir önceki seçimlerde olduğu gibi bugün de kurul önünde metrelerce kuyruk oluştuğu görüldü.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]