Malatya Valiliği ev taşıma fiyatlarını sabitledi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Malatya’da hasarlı binaların tahliye işlemlerine başlandı.

Yıkılmak üzere olan ev ve iş yerlerinden eşyalarını kurtaran depremzedeler, taşıma firmalarında yoğun talep oluşturdu.

Durumu fırsata çevirmeye çalışan nakliye firmaları ise fiyatlarını iki kat artırdı.

Bu konuda birçok şikayet alan Malatya Valiliği aldığı karar ile taşıma fiyatlarını sabitledi.

Malatya’dan başka illere gitmek isteyen depremzedelerin eşyalarını taşımak üzere valilik kriz merkezi tarafından herhangi bir suistimale imkan verilmemesi amacıyla azami ücret belirlenmesi yapıldı.

Fiyat listesi yayınlandı

Buna göre Malatya’da Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri sınırları dahilinde taşıma işlemlerinin 6 bin TL, diğer ilçelerin ise 8 bin TL olduğu açıklandı.

Yine Elazığ’a taşıma ücretini 8 bin TL olarak belirleyen valilik kriz merkezi, Kayseri’ye 15 bin, Ankara’ya 20 bin TL ve İstanbul’a ise 30 bin TL fiyat belirledi.

Tarifeye uymayanları şikayet edin

Açıklanan fiyatlara asansör bedeli dahil olurken, ayrıca bin TL’de işçilik bedelinin de ayrı olarak alınacağını belirten Valilik, “Belirlenen fiyatlara uymayan firma veya taşıyıcı şahıslar hakkında depremzede vatandaşlarımızın Ticaret Bakanlığı Alo 175 çağrı merkezi numarasından, Alo CİMER 150 iletişim numarası veya Malatya Valiliği Açık Kapı adresinden şikâyeti halinde cezai işlem uygulanacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]